Ulupınar Sorunlarını Dile Getirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Darende-Ulupınar’ın sorunlarını dile getirdi.

Ulupınar Sorunlarını Dile Getirdi Malatya Haber

Milletvekili Ağbaba, “Aşağı ve yukarı Ulupınar'ı ziyaret ettim. Onların çığlıklarını buradan duyurmak istiyorum. Ulupınar 30 yıldan bu yana bütün Darende için umut olan Gökpınar Sulama Projesi'nin tamamlanmasını bekliyor. Ancak son dönemlerde yapılan değişiklikle su yetersizliğinden dolayı Ulupınar, Gökpınar Projesi'nden faydalanamıyor, büyük hayal kırıklığı yaşıyor; bölgeden göç başlamış, insanlar çaresiz” dedi.

Ağbaba, şunları söyledi: “Ulupınar'a duble yol yapılmış ama, kavşak yapılmadığı için yolun karşısına geçmek için, Balaban'a gitmek gerekiyor. Armutlu-Ayobası yolu Badallı, hiç devlet eli değmemiş, ulaşım zorlukla yapılıyor. Ulupınar'da daha önce 2 doktor varken şimdi doktor olmadığından, hastalar Darende'ye ve Balaban'a götürülüyorlar. Ulupınarlılar, seçimden önce sorunlarının çözümü için söz verenlerden, sözlerini tutmalarını bekliyorlar ve söz verip tutmayanları da kınıyorlar.” 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 800
Bu Ay : 4357
Toplam : 4357

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom