'Milletimize Önemli Miraslar Bırakmıştır'

Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Ahmet Taşkent, “Necmettin Erbakan, milletimize önemli miraslar bırakmıştır” dedi.

'Milletimize Önemli Miraslar Bırakmıştır' Malatya Haber

Eski başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın vefatının 2. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Taşkent, "Hocamız; yılmaz bir dava adamı idi, önüne çıkan her engeli aşmış, asla pes etmemiştir. ‘İman varsa, imkanda vardır, Milli Görüşçü asla vazgeçmez’ fikrini beyinlere kazımıştır. O bir şefkat timsali idi.

Ekmek arabasının peşinde koşan kız çocuğunu anlatırken her seferinde gözyaşı dökmüş, kelimeler boğazında düğümlenmiştir. O bize hedef gösterendir. Başparmak havada yaptırdığı yeminleri hep ‘Milli Görüşçüler hedefiniz 2. Yalta Konferansıdır’ diye bitirmiştir. O bir nezaket insanı idi. Biz onu hep ceketinin düğmesi ilikli olarak gördük.

Çocukları severken dahi ceketinin düğmeleri hep ilikliydi. O ömrünün son anına kadar hasta döşeğinde dahi hep davasını düşündü. Bir an olsun davasından ayrı kalmadı. Onun son sözleri, çalışmalarımızı hakkıyla yerine getirmek konusundaki tavsiyeleriydi. Hocamız Erbakan’ın vefatının ikinci sene-i devriyesi... 85 yıllık fani dünya hayatına siyasi ve içtimai çok büyük başarılar sığdırmış, milletimize önemli miraslar bırakmıştır" ifadelerini kullandı.

Erbakan için Malatya’da etkinlik düzenleyeceklerini belirten Anadolu Gençlik Derneği Şube Başkanı Ahmet Taşkent, 28 Şubat Perşembe günü saat 13.30’da Yeni Camii’de, hatim duası ve Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılacağını kaydetti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1034
Bu Ay : 4832
Toplam : 4832

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom