Mesut Yaman Taburcu Oldu

Malatya 1. Amatör Küme Büyükler Ligi takımlarından Doğanşehir Belediyespor’da ayağı kırılan defans oyuncusu Mesut Yaman taburcu oldu.

Mesut Yaman Taburcu Oldu Malatya Spor

Ataköyspor ile Doğanşehir İlçe Stadı’nda oynanan karşılaşmada saha zemininde etkisiyle ayağı kırılan 27 yaşındaki defans oyuncusu Mesut Yaman, ilk müdahalenin ardından getirildiği Gözde Kışla Hastanesi’nde Ortopedi Uzmanı Dr. Caner Cengiz Turan tarafından ameliyat edilmişti.
Başarılı geçen operasyonun ardından tedbir amaçlı hastanede bir süre yatan talihsiz futbolcu, yapılan son kontrollerin ardından taburcu edildi.

Ciddi bir sakatlık yaşayan defans oyuncusuna gerçekleştirilen operasyonla ilgili bilgiler veren Ortopedi Uzmanı Dr. Caner Cengiz Turan, "Futbolcumuz 6 gün önce kötü saha şartlarından dolayı geçirdiği ciddi travmaya bağlı olarak kaval kemiğinde kırık olmasından ziyade bacakta ciddi düzeyde cilt ve kas yaralanması vardı. Kombine bir ciddi yaralanma mevcuttu. Tabi burada spor yaptığı sahanın önemi çok büyük. Ciddi düzeyde yaralanma oluşturacak pozisyonda sahanın kötü oluşu en büyük sebeplerden birisi. Biz sakatlık sonrası hastamızı ameliyata aldık. Operasyon başarılı geçti. 3 ila 6 ay arasında futbolcumuzun sahalara geri dönmesini bekliyoruz. İnşallah sahalarda düzelir ve iyi bir ortamda spor yapar” dedi.

Geçirdiği operasyonun ardından taburcu olan Mesut Yaman ise, durumunun iyi olduğunu ve bir an önce sahalara dönmek istediğini söyledi.

Doğanşehir halkının spora ve sporcuya büyük önem verdiğini kaydeden Yaman, Doğanşehir Beleidyespor altyapısına oyuncu kazandırmak için çalıştıklarını ancak yaşanan talihsiz sakatlıkların ailelerin çocuklarını spora yönlendirmemelerinde etkili olduğunu ifade etti.

Doğanşehir İlçe Stadı’nın çim yapılmasını beklediklerini de sözlerine ekleyen Yaman, bu noktada yetkililerden destek beklediklerini söyledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 14
Bugün : 949
Bu Ay : 2531
Toplam : 2531

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom