Koyun Yetiştirme Eğitimi Verildi

Malatya ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği 2013 yılı koyun doğumlarını izlemek, yetiştiricileri bilgilendirmek ve kuzu tartımları için birlik teknik heyeti ile birlikte ilk olarak Yazıhan ilçesi Sinan köyünde çalışmalara başladı.

Koyun Yetiştirme Eğitimi Verildi Malatya İlçe

Çalışmalarda konuşma yapan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkan İhsan Akın, Yazıhan ilçesi Sinan köyünde birçok yetiştiricinin olduğunu ve projeden faydalandığını söyleyerek, amaçlarının proje teknik elemanı ile birlikte hem işletmeleri ziyaret etmek hem kuzu tartımlarını yapmak hem de 2013 yılı kuzuları kaç kilogramdır, ne kadar artış olmuştur, herhangi bir sıkıntı var mıdır diye işletmeleri sırayla ziyaret ettiklerini dile getirdi.

Akın sözlerine şöyle devam etti:

“Şu anda bulunduğumuz yerde yüzde 30 civarında hayvan doğum yapmış olup kuzuların doğumu gördüğünüz gibi meziyetli bir iştir. Gerçekten bu iş zor bir meslektir. Burada yetiştiricilerimiz gece gündüz demeden her türlü zorluklarda hayvancılık yapmaktadırlar. Yani zorlukların aşılması eksikliklerin giderilmesi için bizler her zaman yanlarındayız. Bugün olduğu gibi kuzu tartımları olsun, kuzu yemlemeleri olsun, bilinçlendirme ve aşılamaların yapılması olsun, teknik arkadaşlarla birlikte işletmeleri geziyor ve yetiştiricilerimizin bilgilendirmesini yapıyoruz. “

Yazıhan Sinan köyünden koyun yetiştiricisi Mustafa Altıntop ise, şu ana kadar mevcut koyunlarının yüzde 30’nunu doğum yaptığını dile getirerek, kuzu doğumlarının yeni başladığını, akşamdan sabaha kadar ahırda başlarında beklediklerini, mesleklerinin zor olduğunu ama ekmeklerini buradan kazandıklarını söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 154
Bu Ay : 777
Toplam : 777

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom