İçme Suyu Sorunu Çözülüyor

Malatya merkeze 14 kilometre uzaklıkta bulunan Özal köyünün yıllardır yaşadığı içme suyu sorunu, Malatya Belediyesi ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği işbirliğiyle çözüme kavuşturuluyor.

İçme Suyu Sorunu Çözülüyor Malatya İlçe

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, Başkan yardımcıları Ahmet Ceyhan, Hasan Atay ve bazı daire müdürleriyle birlikte Özal köyünde incelemelerde bulunarak, köy muhtarı Bayram Şekeroğlu ve köy sakinlerinden köylerinin sorunları hakkında bilgiler aldı.

Özal köyünün içme suyuna kavuşacağını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, “İçme suyu hattının malzemelerini Malatya Belediyesi karşıladı. Kalan işler olan, kazıma ve teknik kontrollüğünü de Özel İdare Genel Sekreterliği olarak biz yapacağız. Bu çalışmaların başlatılmasında Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katkıları oldu. Milletvekillerimiz ve özellikle de Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın önemli emekleri oldu. Suyun gelmesiyle birlikte Özal köyü daha iyi bir yaşam sürecek” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, Özal köyünün Malatya'nın güzel ve şirin köylerinden biri olduğunu vurgulayarak, köyün içme suyuna kavuşturulacak olmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Özal köyünün, Malatya'ya havayolu ile gelenlerin gördükleri önemli bir yerleşim yeri olduğunu kaydeden Başkan Çakır, “Köyümüzün ciddi boyutlarda içme suyu sıkıntısı vardı. Bu konuyu sayın valimizle de konuştuk. Özel idare ile birlikte oturup planlamaları yaptık. Yaptığımız protokolle de köyümüzün su problemini 2 ay gibi kısa bir sürede çözeceğiz. Yaklaşık 12-13 kilometrelik bir hat döşenecek. İçme suyu şimdiden Özal köyümüze hayırlı olsun” diye konuştu.

Yaşadıkları sorunlarla ilgili bilgiler aktaran köy sakinlerinden Ali Özşeker, Özal köyünün bir hayali olan içme suyuna kavuşuyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını aktararak, “Bir hayalimiz gerçek oluyor. Başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a, Genel Sekreterimiz İrfan Kaya’ya, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Özal Köyü Muhtarı Bayram Şekeroğlu da, sorunlarına ilgi gösterip çözüme kavuşması için gayret gösteren Başkan Ahmet Çakır başta olmak üzere, emeği geçenlere teşekkür etti.

Başbakan Erdoğan'ın Malatya ziyareti sırasında hava alanından şehre gelirken, köylüler Erdoğan'a, içme suyu sorunlarını iletmişlerdi. Erdoğan'ın talimat verdiği Malatya Belediyesi ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği işbirliğiyle, su sorununun çözüme kavuşturulacağı vurgulandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 621
Bu Ay : 4065
Toplam : 4065

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom