Çakır'dan Kernek'de İnceleme

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kernek Meydanı'nda devam eden düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Çakır'dan Kernek'de İnceleme Malatya Haber

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, belediye ilgilileriyle inceleme yaptıktan sonra yaptığı açıklamada, “Malatya Belediyesi, Kernek Parkını Büyükşehir’e yakışmayan iptidai görüntüsünden kurtararak gün yüzüne çıkarmak ve tarihteki asli işlevine uygun olarak yeniden Malatyalılarla buluşturmak amacıyla büyük bir proje hazırladı.

Çalışmalar kapsamında, meydandaki tahliye menfezi ile şelale alt kanalı yapıldı. Zemin kotuna göre dolgular gerçekleştirildi. Malatya Belediyesi tarafından hazırlanıp uygulamaya konulan prestij projelerden biri olan Kernek Projesi’nde su, yeşillik ve şelale birlikte değerlendiriliyor. Oluşturulan şelaledeki suyun düşüşü yaklaşık 9 metrelik bir yüksekliğe sahip olacak. Bununla birlikte su faktörü yoğun bir şekilde kullanılacak.

Suyun çıktığı yerle şelaleyi bir bütün halinde projelendirip alanı genişleten Malatya Belediyesi, çalışmalar tamamlandığında Kernek Meydanı’nın tamamını halka açarak, vatandaşların istifadesine sunacak. Çalışmaların bitmesiyle Kernek Meydanı; şelale, göletler, havuzlar ve şelalenin yan tarafına yapılacak kafeteryayla daha canlı ve yaşayan bir mekana dönüşecek” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 92
Bu Ay : 2576
Toplam : 2576

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom