5. Araba sahibini buldu...

Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi tarafından düzenlenen eşya piyangosunda 5. araba Gazeteci Hüseyin Canbay'ın Üniversitede okuyan oğlu Ersin Canbay'a çıktı.

5. Araba sahibini buldu... Malatya Ekonomi

Üniversite öğrencisi Ersin Canbay'ın, aldığı üniversite bursuyla ailesiyle birlikte alış verişe gittiği ve doldurduğu kupona otomobil isabet ettiği öğrenildi.


Esenlik Şirketi tarafından eski Belediye binası yanında düzenlenen çekilişte otomobil kazanan 19 yaşındaki Ersin Canbay'a telefonu olmadığı için uzun süre ulaşılamadı. Ersin Canbay'ın Hakimiyet Gazetesinde çalışan babası Hüseyin Canbay, tesadüfen bulunduğu Hamle Gazetesinde iken kendisine “Ersin Canbay kim?” diye soruldu. “Kısık bir sesle “oğlum” diyebilen Canbay, önce oğlunun başına bir şey gelmekten korktu. Ancak Ersin Canbay'a otomobil çıktığını öğrenen baba Hüseyin Canbay, oğluna ulaşmak için uzun süre telefonla aradı.

Bu arada haberin doğruluğunu teyit etmek isteyen baba Hüseyin Canbay, Gazeteci Vahap Güner ile birlikte Esenlik Basın Danışmanı Lütfi İnan'ı arayarak otomobil talihlisinin Ersin Canbay olduğunu teyit ettikten sonra Esenlik Şirketine giderek başvurdu.

Genel Müdür Hacı Uğur Polat, daha sonra otomobil talihlisi ve Erzurum Atatürk Üniversitesinde Bilgisayar öğretmenlik bölümünde okuyan 19 Yaşındaki Ersin Canbay'ı telefonla arayarak tebrik etti.

“Şoktayım” diyen genç, “inanamıyorum Öyle bir güzel duygu ki anlatamam. Ailemiz tüm alışverişini yıllardır Esenlikte yapıyor” dedi. Canbay ailesi taksitle TOKİ'den aldıkları evde oturuyor. Yıllardır Malatya basınına hizmet veren Hüseyin Canbay ise mutlu olduğunu söyledi.

ÜNİVERSİTE BURSUYLA

Genç üniversiteli Ersin'in okulun bitiminde geldiği Malatya'da her ay aldığı Üniversite bursunu çektikten sonra ailesiyle birlikte Esenlik Markete giderek alış veriş yaptığı ve bu alış veriş karşılığında da çekilişe katıldığı öğrenildi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 210
Bu Ay : 3767
Toplam : 3767

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom