Yüreğini ve Harçlıklarını Verdiler

Malatya Türk Telekom İlköğretim Okulu ana sınıfı öğrencileri topladıkları harçlıklarını Suriyeli kardeşlerine ulaştırılmak üzere Meşale Derneği yetkililerine teslim ettiler.

Yüreğini ve Harçlıklarını Verdiler Türkiye-Dünya

Malatyalı minik öğrencilerden insanlık yüreğine dev çağrı: Savaşlar olmasın, çocuklar ölmesin...!
Suriye'de yaşanan insanlık dramına Malatya'dan minik yürekler, büyük bir mesaj verdi. Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Türk Telekom İlköğretim Okulu ana sınıfı öğrencileri topladıkları harçlıklarını Suriyeli kardeşlerine ulaştırılmak üzere Meşale Derneği yetkililerine teslim ettiler. Malatya Belediyesi yanında bulunan fuar çadırında 10 sivil toplum kuruluşunun organizasyonuyla Suriye'de ki mazlum insanların yaralarına bir nebzede olsa merhem olabilmek için yardımlarını her geçen gün arttırarak devam ettiriyor.

Türk Telekom İlköğretim anasınıfı öğretmeni; "Bizler bu drama sessiz kalmamak için çok azda olsa bir katkı yapmak istedik. Minik öğrencilerimiz biriktirdikleri harçlıklarını Suriye'deki kardeşlerine göndermek için burada ki yetkililere teslim etti. Tek dileğimiz ve duamız en kısa zamanda savaşın bitmesi ve artık çocukların ölmemesidir" dedi.

"KUMANYA BEDELİ 60 TL"

Meşale Derneği Yardım Komisyonu Üyesi Mehmet Yel; "18 Şubat Pazartesinden itibaren "SURİYE'DEKİ ÇOCUKLAR AÇLIKTAN ÖLMESİN, BİR KUMANYADA SEN İNFAK ET" sloganıyla kampanyamız devam edecek.

Bu yardım kampanyası ile hazır gıda kolilerini 60 TL bedel ile hayırsever vatandaşlarımızın yardım yapmaları için hazır bulunduracağız. Meşale Derneği'nin öncülüğünde Suriye'deki kardeşlerimize yardım amaçlı başlatılan kampanyaya Malatya'da ki vatandaşlarımızın katkısı devam etmektedir. Manevi değeri küçük ama verdiği mesaj itibariyle çok büyük, duygu dolu bir yardım organizasyonunu bugün gerçekleştirdik. Minik kardeşlerimizin topladıkları harçlıklarını bize teslim etmesi bu tür yardımların önemini bizlere tekrar hatırlatmıştır. Bu duyarlılıklarından dolayı başta minik kardeşlerimize ve Malatya Türk Telekom İlköğretim okulu yöneticilerine, öğretmenlerine, öğrencilerine teşekkür ederiz" dedi.

Minikler topladıkları harçlıklarını kumbaraya attıktan sonra, savaşların durması ve çocukların ölmemesi için hep beraber dua ettiler.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 807
Bu Ay : 7953
Toplam : 7953

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom