Esed Çekileceğini Açıkladı Ama...

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed ile Şam'da görüşen Ürdün’den bir heyet, Esed’in halkın anlaşmaları durumunda görevi bırakmaya hazır olduğunu söylediğini belirtti.

Esed Çekileceğini Açıkladı Ama... Dünya

Helese yaptığı açıklamada görüşmede Esed ile Suriye'deki krizin siyasi yollarla çözülmesi konusunun ele alındığını ifade etti.

Helese "Esed, Suriye Muhalif Güçler Koalisyonu ile ilgili olumlu şeyler söyledi. Buna bağlı olarak diyolog konusunda olumlu karşılıyor. Esed, Suriyelilerin çözüm için diyalog konusunda uzlaşmaları durumunda görevi bırakmaya hazır olduğunu söyledi" diye konuştu.

Ürdün Barosu Sekreteri Semi Kharis başkanlığındaki heyet, Pazartesi günü Beşşar Esed'i ziyaret ederek Ürdün halkının kendisine teveccühü adına cübbe giydirmişti. Semi Kharis Esed'e yönelik yaptığı konuşmada,"Ürdünlüler bu cübbeyi size göndererek büyük bir lider olduğunuzu söylememi istediler. Biz senin arkandayız. Senin sağında, solundayız. Sen varlığında ve yokluğunda her zaman aklımızda ve yüreğimizdesin." diyerek iltifatlarda bulunmuştu. Ürdün Baro Sekreteri,"Bu NATO'nun cübbelerine karşı Arap cübbesidir" ifadesini kullanmıştı.

Kharis'in Esed'i ziyaret etmesi, Ürdün'de büyük tepki topladı. Çeşitli siyasi ve toplum örgütleri yapılan ziyarete sert ifadelerle eleştirerek Ürdün halkı adına yapılan açıklamayı ise kabul etmediklerini ifade etti.

Heyet, daha sonra yapılan açıklamanın yanlış anlaşıldığını ifade ederek, tüm Ürdünlüleri temsil etmediklerini duyurdu.

İhlas Son Dakika 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 744
Bu Ay : 5110
Toplam : 5110

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom