Kavşak Düzenleme Çalışmaları

Malatya’nın yeni alt merkezlerin oluşmasını sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, Güney Kuşak Yolu, Tecde Yolu ve Fahri Kayahan Bulvarı’nı birbirine bağlayacak yeni bir dönel kavşak düzenlemesi yapılıyor.

Kavşak Düzenleme Çalışmaları Malatya Haber

Malatya Belediyesi Basın Müdürlüğü tarafından verilen bilgide, Fahri Kayahan Bulvarı-Tecde Yolu ile Tecde tarafından açılacak olan Güney Kuşak Yolu ve TOKİ’ye açılacak yeni yolun kesiştiği noktada yapılacak dönel kavşak, trafikte önemli bir rahatlama sağlayacak.

Dönel kavşakla ilgili sürdürülen çalışmalar kapsamında ilk olarak, yol ve kavşak düzenleme alanı içerisinde kalan 13 adet konutun 563 bin lira muhdesat bedeli ödenerek yıkımının yapıldığı kaydedildi.

“Yapımına başlanan dönel kavşakta hafriyat çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Aynı zamanda imar uygulamasından dolayı yol güzergahında kalan diğer konut ve iş yerlerinin de bir an önce boşaltılıp yıkılması için çalışmalar sürdürülüyor” denilen açıklamanın son bölümünde, şunlar belirtildi:

“Mevcut Tecde Yolu’nun Fahri Kayahan Bulvarı girişinden Tecde merkezine kadar genişletilmesi için de çalışmalara başlandı. Çalışmalar kapsamında ilk etapta kavşaktan itibaren 100 metrelik kısmın açılması planlanıyor. Yol genişletme çalışmaları, etaplar halinde Tecde merkezine kadar devam edecek.” 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 719
Bu Ay : 1237
Toplam : 1237

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom