Eğitimde Başarımız Düştü

Malatya Valiliği’nin başlattığı Başarıya Doğru Projesi kapsamında yapılan iki deneme sınavında öğrencilerin SBS ve YGS başarılarının düşük olması tartışılıyor.

Eğitimde Başarımız Düştü Malatya Eğitim

  Malatya Valiliği’nin başlattığı Başarıya Doğru Projesi kapsamında yapılan iki deneme sınavında öğrencilerin SBS ve YGS başarılarının düşük olmasının koordinasyon eksikliğinden olabileceği bildirildi.

Eğitim Bir Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım, Başarıya Doğru Projesi kapsamında yapılan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) deneme sınavlarını değerlendirdi. Yıldırım, “Başarıya Doğru Projesinin amacı, hem Seviye Belirleme Sınavı (SBS) yani lise giriş sınavında, hem de Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) yani üniversiteye giriş sınavında başarıyı arttırmaktır. Bu kapsamda, şu ana kadar iki deneme sınavı yapıldı.

Üçüncü sınav da yapılacak. Ancak yapılan deneme sınavlarında başarı oranı istenen seviyede olmamıştır. Bunun nedeni birçoktur. Birinci nedeni, özellikle Milli Eğitim Müdürlüğü’nden başlanarak iyi bir koordinasyonun yapılması gerektiğini düşünüyoruz. İyi bir koordinasyon yapıldığında başarının göreceli olarak arttığını git gide göreceğiz” ifadelerini kullandı.

“Halbuki Malatyamız, genel anlamda SBS ve YGS’de 18 ile 25.sıralarda idi. Üniversite yerleştirmede çok düşük olduğunu görüyoruz” diyen Yıldırım, “SBS ve YGS’de başarının istenen düzeyde olmaması nedeniyle sendika olarak üzerimize düşün bütün çalışmaları yapmaya hazırız. Amacımız Malatya’yı ilk 10 içinde görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Malatya Valiliği’nin Başarıya Doğru Projesi kapsamında yapılan deneme sınav sonuçlarına göre, SBS denemesinin 1’incisinde 273,255 ortalama puan aldığı, 2. aşama sınavına ise 280,955 ortalama puan alındığı bildirildi.

LYS birinci etaba ortalama 173,409 puan aldığı, 2. sınava ise ortalama 178,38 puan alındığı açıklanmıştı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 177
Bu Ay : 7814
Toplam : 7814

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom