Malatya Hayvan Pazarını Gezdiler

Malatya'da Hayvan Pazarı esnafını ziyaret eden AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, üreticilerin her zaman yanlarında olduğunu belirtip, “Onların sorunlarını çözmek boynumuzun borcudur” dedi.

Malatya Hayvan Pazarını Gezdiler Malatya Ekonomi

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık; Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, Canlı Hayvan Pazarı Derneği Başkanı Ramazan Kırma, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Aziz Kurtoğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Gürbüz İsmet Yılmaz ve Malatya Belediyesi Esenlik Şirketi Genel Müdür Yardımcısı Münir Özpolat ile birlikte Hayvan Pazarı’nı ziyaret edip üreticilerin sorunlarını dinledi.

Canlı Hayvan Pazarı Derneği Başkanı Ramazan Kırma, pazara vatandaş giriş kapısı açılması, büyük baş hayvanlara kapalı yer yapılması gibi sorunları bulunduğunu belirtip, “Sayın milletvekilimiz Ankara’da bizleri Tarım Bakanı ile görüştürdü ve sorunlarımızı ilettik. Bu ilgisinden dolayı kendisine teşekkür ederiz” dedi.

Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli de Et Balık Kurumu’nda kesim konusunda sıkıntı olduğunu, milletvekili Çalık’ın girişimleri ile sorunun çözülerek kesim yapıldığını ifade edip, “Ayrıca hayvanlardaki pasaport sorunu da kendisine iletildi. İlgileneceğinden eminiz” şeklinde konuştu.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, "Orta Anadolu da yaşanan kuraklık nedeniyle Saman’ın kilosu 1 TL’yi aşmıştı. Tarım Kredi kanalıyla ithal getirilen saman nedeniyle kilosu 700 kuruşa kadar düştü. 250 kuruş sübvanse ediliyor. Dolayısıyla üreticiye 500 kuruşa gelmiş oluyor” dedi.

AK Parti Milletvekili Öznur Çalık da, “Sorunları tespit için Malatya’da toplantı yaptık. Daha sonra Ankara’da sayın tarım bakanımızla birlik başkanları ve oda başkanlarımızı görüştürdük” diyerek,
Ankara’da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile yapılan görüşmeler hakkında bilgi verdi.

Bingöl ve Elazığ’da et kesimi yapılırken, bunu Malatya’ya aldırdık. Et Balık Kurumu’nda kesim yapılması nedeniyle üreticilerin cebinde 6-7 bin TL’nin kaldığına dikkat çekerek, “Burada bize iletilen pazar girişine vatandaş giriş kapısı açılması ve büyükbaş hayvanlara kapalı yer yapılmasıdır. Bu konuya belediyle ile görüşeceğim” diyerek, “Saman 750 kuruşa kadar düştü. 250 kuruş da devlet desteği var. Dolayısıyla üreticimiz samanı artık 500 kuruşa alıyor” ifadelerini kullandı.

Çalık, üreticilerin her zaman yanlarında olduğunu belirtip, “Onların sorunlarını çözmek boynumuzun borcudur” dedi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 377
Bu Ay : 5571
Toplam : 5571

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom