Taksicilere Sertifikaları Verildi

Malatya'da düzenlenen eğitim seminerine katılan ticari taksi sürücülerine, sertifikaları verilmeye başlandı.

Taksicilere Sertifikaları Verildi Malatya Haber

Malatya Belediyesi ile Malatya Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın ticari taksi sürücülerine yönelik düzenlediği ve 3 gün süren eğitim semineri sonucunda, hak sahiplerine sertifikaları verildi. Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda düzenlenen törende Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt ile aynı zamanda Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı da olan Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, ticari taksi sürücülerine sertifikalarını verdi.

Törende konuşan MESOB Başkanı Şevket Keskin, Malatya'nın büyükşehir olmasıyla birlikte artık esnafın da büyükşehire ayak uyduracağını belirterek, yapılacak olan çalışma ve düzenlemelere her zaman katkı sunacaklarını ifade etti. Keskin, ticari taksilerin kurallara uymasını isteyerek, “Siz kurallara uyun, kuralları yerine getirin, sizi haksız uygulamalara karşı asla mağdur etmeyeceğiz” dedi.

Büyükşehir ile birlikte verilmiş olan çok sayıda plakanın uygulamaya konulması halinde şehir içinde büyük bir sıkıntının yaşanacağını, bu sorunu da Belediye Başkanı Ahmet Çakır ile birilikte çözdüklerini söyleyen Keskin, “Mevcut plakalardan dolayı sıkıntılar yaşanıyor. Eğer yeni plakalar verilmesi halinde hem çalışanlar mağdur edilecek, hem de şehir içinde büyük bir trafik sorunu yaşanır. Sorunu şimdilik çözdük” dedi.

Keskin, Ticari Taksi Yönetmenliği'nin hazırlandığını söyleyerek, bu konuda Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Keskin, büyükşehir ile birlikte kurulacak olan Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde (UKOME) meslek kuruluşlarının da yer alacağını ifade etti.

Keskin, ticari araç sürücülerinin çocuklarına yönelik 50 öğrencinin katıldığı bir üniversiteye hazırlık kursu düzenlediklerini de belirterek, “Çocuklarımız baba mesleğini yapabilirler, ancak eğitimlerini alsınlar. Önümüzdeki yıl 100 esnafımızın çocuğunu üniversiteye hazırlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Belediye Başkan Yardımcısı Alican Bozkurt ise, sürücülerin bir kentin gerçeği olduğunu belirterek, ulaşım sorununun çözümünde sürücülerin önemli görevler üstlendiğini söyledi. Bozkurt, ticari taksilere yönelik düzenlemeleri yaparken, hiç kimseyi mağdur etmemeye çalıştıklarını ifade ederek, taksi duraklarında 2 aracın kalacağını, diğer araçların ise depo ve parklarında kalacağını, sırası gelen taksinin durağa çıkacağını söyledi. Bozkurt, yeni taksi durakları yazıhanesi yapılması konusunda da bir çalışma yürütüldüğünü kaydetti.

Konuşmaların ardından taksicilere sertifikaları verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 604
Bu Ay : 1339
Toplam : 1339

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom