TÜBİTAK Bölge Yarişmasına Büyük İlgi

TÜBİTAK tarafından düzenlenen "Bu Benim Eserim" adlı yarışmaya 8 ilden toplam 405 adet projenin, öğrenciler tarafından başvurusunun yapıldığı bildirildi.

TÜBİTAK Bölge Yarişmasına Büyük İlgi Bölge

TÜBİTAK-Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Bölge Koordinatörü ve Bölge Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İlhan İçen, yarışma için Doğu ve Güneydoğu'daki 8 ili kapsayan Malatya bölgesinde, 405 proje başvurusunun yapıldığını bildirdi.

Prof. Dr. İçen, yarışma için Malatya’da 166, Şanlıurfa’da 73, Elazığ’da 59, Diyarbakır’da 44, Adıyaman’da 25, Mardin’de 24, Tunceli’de 12 ve Bingöl’de ise 2 proje başvurusunun yapıldığını ifade etti.

Prof. İçen, projelerin alanlarına göre dağılımda ise fizik alanından 87, matematik alanından 70, sosyoloji alanından 61, biyoloji alanından 60, tarih alanından 45, kimya alanından 29, coğrafya alanından 25, bilgisayar alanından 15 ve psikoloji alanından ise 13 projenin bulunduğunu aktardı.
İçen, başvurusu yapılan projelerin oluşturulan 26 kişilik jüri tarafından değerlendirileceğini belirterek, projeler arasında sadece 75 projenin TÜBİTAK Malatya Bölge Sergisi’nde yer alacağını kaydetti.

TÜBİTAK Malatya Bölge Sergisi'nin ise, 25-29 Mart 2013 tarihleri arasında Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi'nde sergileneceği belirtildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 201
Bu Ay : 201
Toplam : 201

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom