Darendeliler Mustafa Necatiyi Andılar

Cumhuriyet’in kurulduğu yıllarda Adalet ve Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapan, Darendeli Mustafa Necati ölümünün 83. yılında Adana’da anıldı.

Darendeliler Mustafa Necatiyi Andılar Malatya Kültür-Sanat

Cumhuriyet’in kurulduğu yıllarda Adalet ve Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapan, Mustafa Necati ölümünün 83. yılında Adana’da Darendeli hemşerileri tarafından düzenlenen bir konferansla anıldı.
Araştırmacı yazar Hilmi Keyhıdır’ın yönettiği ‘‘Mustafa Necati ve Değişim’ adlı konferans Adana Sanayi Odası konferans salonunda Darendeli dernek başkanları ve yöneticilerin katılımı ile gerçekleşti.

İktisatçı Yazar E. Ayhan Erden panelde yaptığı konuşmada, Mustafa Necati’nin Kısa ömürlerine büyük başarıları sığdırmış büyük bir devlet adamı olduğunu söyledi.
Darendeli Mustafa Necati Bey’in yeteri kadar tanıtılmadığına dikkat çeken Erden, “Mustafa Necati devlet adamlığı yönünde bizlere en iyi örneklerdir. Milletimize, Vatanımıza ömrünü vermiş, iz bırakmış, fedakâr kahramanların, yeni kuşaklara öğretilmesi bize düşün görevdir. Mustafa Necati, Vatanın kurtuluşunda Çete komutanı, Milli Mücadelenin Gazetecisi, Yazarı. Devletin kuruluşunda, İmar İskan ve Mübadele, Adalet, Milli Eğitim Bakanı olan görev yapmış ender devlet adamlarından birisidir” dedi.

Konferansa, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, DASEV Başkanı Nazım Turgut, Adana Darendeliler Derneği Başkanı Osman Çokyaşar, Çukurova Darendeliler Derneği Başkanı Fikri Kavlak, Yüreğir Darendeliler Derneği Başkanı Mustafa Polat, ADASO Başkanı Sadi Sürenkök, Muhasebeciler Odası Başkanı Ahmet Coşkun, Darendeli Sanayici ve İşadamları katıldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 709
Bu Ay : 6793
Toplam : 6793

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom