Suriye'ye Yarım Kampanyası

Malatya'da, Suriye için Malatya Müftülüğü koordinesinde çeşitli kurum ve kuruluşların iş birliği ile yardım kampanyası başlatıldı.

Suriye'ye Yarım Kampanyası Malatya Yaşam-Sağlık

Malatya Belediye binası yanındaki çadır önünde kampanyanın başlatılması dolayısıyla basın açıklaması yapan Müftü Hacı Yusuf Gül, "Daha çok neye ihtiyaç olduğunu tespit etmek ve tek elden yardım toplamak amacıyla Suriyeliler için Yardım Platformu (SİMYAP) oluşturuldu. Bu platformda, Kızılay Derneği Malatya Şubesi, Kimse Yok mu Derneği, Bir Damla ile Meşale Derneği, Meşale Derneği, İHH, Malatya Yardım Gönüllüleri Derneği, Cansuyu Derneği, Yetimler Kervanı Derneği bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Müftü Gül, “Nakit para olarak ise Müftülük tarafından 161 bin TL , Bir Damla ile Meşale Derneği tarafından da 95 bin TL nakit toplandı ve ilgili hesaba yatırıldı. İlaç, un, kuru gıda, ilaç, un, kayısı, pekmez, çocuk bezine ihtiyaç var” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu ise, "Bu platforma sivil toplum kuruluşlarının katkı sağlamasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kızılay Derneği Malatya Şube Başkanı Ali Yalçın da kayısı reçeli gibi kışın enerji verecek yiyeceklerin getirilmesini istedi.

Bir Damla Yardımlaşma Derneği Başkanı Gülten İlhan ise, “Çok fazla söze gerek yok. Çekilenler ortada. Yardım etmek boynumuzun borcudur” ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 795
Bu Ay : 14971
Toplam : 14971

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom