İGM MORMAŞ'ı Ziyaret Etti

Malatya İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata ve Battalgazi meclis üyeleri Fikret Kabadayı, Derviş Demirkol, Mehmet Kılıçaslan ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet İkbal, Malatya Orman Ürünleri A.Ş.'yi (MORMAŞ) ziyaret etti.

İGM MORMAŞ'ı Ziyaret Etti Malatya Haber

Ziyarette konuşan İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, "Halk ortaklığı ile kurulan MORMAŞ, daha sonra devletin eliyle işletilmeye başlandı, ihracat yapan firma haline geldi. MORMAŞ’ı Malatya'nın daha yakından tanıması gerekiyor. Mobilya ve mutfak ürünlerini yapıyorsunuz. Siz istihdamı Malatyalı gençlere sağlıyorsunuz. Meslek okullarına yapılan kıyımın zararını sanayiciler gördü. Meslek sahibi insan bulmakta zorluk çekiyorlar. Yeni sistemde meslek okulları daha öne çıkacak" dedi.

MORMAŞ Genel Müdürü Şaban Algül ise, "MORMAŞ, Malatya'nın artık ulusal markasıdır. Bölge ve Malatya ekonomisine katkı sağlamaktadır. Bize verilecek destek, Malatya ekonomisine verilmiş bir destektir. Van’da 550 daire tamamladık. Malatya’da iki TOKİ inşaatında çalışıyoruz. İstanbul Şile’de iş aldık devam ediyoruz. MORMAŞ makus talihini yenmiştir. Sanatkar olup da kapımıza gelenleri çevirmiyoruz. En büyük sorunumuz istihdam edecek kalifiye eleman bulamıyoruz. İnşallah İŞKUR kaynaklı projelerle elemanları kendimiz yetiştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 589
Bu Ay : 8648
Toplam : 8648

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom