Üç Ayda 5 Bin Mavi Kapak

Malatya'da bir okul, "Bir Kapak Bin Özgürlük" kampanyası doğrultusunda üç ayda 5 bin mavi kapak toplayarak, engellilere destek oldu.

Üç Ayda 5 Bin Mavi Kapak Malatya Haber

Tecde Cahide Nebioğlu İlkokulu 1/A sınıfı öğrencilerinin, Kent Konseyi'nin başlatmış olduğu "Bir Kapak Bin Özgürlük" kampanyasına destek vermesi dolayısıyla açıklama yapan okul aile birliği başkan yardımcısı Ali Yiğit, "Okul aile birliği olarak, çevreye duyarlı sınıflara periyodik olarak her ay bir sınıfa kırtasiye hediye ediyoruz. Geçen ay atık pil toplayan öğrencilere kırtasiye armağan ettik, bu ay ise rekor düzeyde mavi kapak toplayan 1/A sınıfı öğrencilerine kırtasiye armağan ettik" dedi.

Sınıf öğretmeni Arif Avcı ise, "Küçük yaşta kazandırılan alışkanlıklar öğrenciler üzerinde kalıcı etki bırakmaktadır. Gerek mavi kapak gerekse atık pil toplama konusunda öğrencilere kazandırılan alışkanlıklar ileride kalıcılığını korumaktadır.

Öğrencilerimize kalıcı bir çevre duyarlılığı kazandırmak için okulların açılmasıyla birlikte yaptığımız çalışmalar meyvesini verdi. Üç ay gibi kısa bir zamanda öğrencilerimiz 5 bin kapak toplayarak hem çevre temizliğini sağladılar hem de engelli kardeşlerine destek oldular" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 72
Bu Ay : 6869
Toplam : 6869

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom