Destek Verilecek Sektörler Açıklandı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından destek verilecek yeni sektörler açıklandı.

Destek Verilecek Sektörler Açıklandı Malatya Haber

TKDK tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği'nin katılım öncesi mali yardım aracı olan IPA’nın Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak yatırımlara ilişkin 23.01.2013 tarihinde dokuzuncu başvuru ilanına çıkmış bulunmaktadır. Dokuzuncu çağrı ilanı ile birlikte IPARD Programı’nın uygulandığı her ilden her alt tedbir kapsamında başvuru alınabilecektir" ifadeleri kullanıldı.

Bu kapsamda Malatya’da uygulanacak yeni sektörlerin kırmızı et üreten tarımsal işletmeler (büyükbaş-küçükbaş), kırmızı et işleme tesisleri ve kesimhaneler, yerel ürünler ve mikro işletmelerin geliştirilmesi ve kırsal turizm olduğu bildirildi.

Başvuruların 15 Şubat 2013 tarihinde saat 09.00’dan itibaren, yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK il koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlayacağı, başvuruların son teslim tarihinin ise 15 Mart 2013'de saat 21.00 olduğu kaydedildi.

IPARD Programı ve Malatya ilinde desteklenecek alanlar hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyen yatırımcıların, TKDK resmi internet sitesi www.tkdk.gov.tr, 444 85 35 proje yardım masası hattı ve il koordinatörlüğünün Milli Egemenlik Caddesi No: 57 adresindeki hizmet binasında oluşturulmuş yardım masasına başvurabileceği ifade edildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 291
Bu Ay : 914
Toplam : 914

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom