TUİK'ten Tarım İstatistikleri Semineri

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü personeline; bitkisel ürün, canlı hayvanlar ve hayvansal ürün veri girişleri konusunda eğitim verildi.

TUİK'ten Tarım İstatistikleri Semineri Malatya Eğitim

TÜİK Malatya Bölge Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantıya; TÜİK Bölge Müdürü Avni Dizman, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ali Selvi, TÜİK uzmanları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde görevli İstatistik Veri Ağı ve İstatistik Bilgi Sistemi sorumluları katıldı.

Ali Selvi, tarımsal verilerin Ocak 2005 tarihinden beri istatistik bilgi sistemine aktarıldığını belirterek, tarımsal fiyat istatistiklerinin her ay belirlendiğini kaydetti.

Avni Dizman ise, "Türkiye'nin 18. İstatistik Faslı'na ilişkin sürdürdüğü Avrupa Birliği uyum çalışmalarına yönelik olarak, Türkiye İstatistik Kurumu ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan; bitkisel ürün, canlı hayvanlar ve hayvansal ürün ilk el satış fiyatları ile tarımsal faaliyeti gerçekleştirmek için satın alınan mal ve hizmetlere ödenen fiyatların derlenmesi, kontrolü ve analizi çalışmaları veri sistemine aktarılıyor" dedi.

Seminerde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeline, tarımsal istatistiklerinin sisteme aktarımı konusunda bilgiler verildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 448
Bu Ay : 4005
Toplam : 4005

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom