Öz, Esnafı Ziyaret Etti

AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, esnafı ziyaret etti.

Öz, Esnafı Ziyaret Etti Malatya Haber

Beraberinde; AK Parti il başkan yardımcıları Murat Turgut ve Mahmut Özer, il yönetim kurulu üyesi Necmettin Özcan, AK Parti Akçadağ İlçe Başkanı Vahap Yücekaya ve Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Arif Tutal ile birlikte İnönü Caddesi Sıtmapınarı'nda esnafı ziyaret edip sorunlarını dinleyen Milletvekili Ömer Faruk Öz, esnafla istişarelerde de bulundu.

Burada açıklama yapan Öz, "AK Parti iktidarları döneminde esnaflarımıza birçok imtiyazlar sağlandı. Verilen krediler kat kat arttırıldı. Bununla beraber, kredi faizini düşük seviyelere kadar düşürdük. KOSGEB’in imkanlarından küçük esnafımızın da yararlanması için önünü açtık" ifadelerini kullandı.
"Esnafımızın en büyük sıkıntısı, sadece Malatya’da değil; Türkiye’de yeni açılan alışveriş merkezlerinin şehir merkezlerinde oluşları küçük esnaflar açısından sıkıntı meydana getiriyor. Halktan AVM talebi varsa yerine getirilir, ancak şehir merkezinde değil de mümkün olduğu kadar AVM’lerin şehir dışında yerlerinin planlanması daha doğru olacaktır" diyen Milletvekili Öz, kuzey çevre yolundaki gelişmelerle ilgili ise şu bilgileri verdi:

"2012-2016 arasında başlanıp bitirilen işler arasında kuzey çevre yolu da bulunuyor. Ama ne yazık ki, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yatırım programına rağmen, toplulaştırma ve kamulaştırma bitirilmediğinden, yapım ihalesine bir türlü çıkamadı. Toplulaştırma ihalesi yapıldı. Tarım Bakanımız ile tüm milletvekili arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmede, kuzey çevre yolu toplulaştırılmasının bir an önce yapılması istendi. Verilen bilgi, Nisan ayına kadar bir bölümü yapılarak teslim edilecek." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 10
Bugün : 756
Bu Ay : 4554
Toplam : 4554

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom