Alt Yapı Çalışmalarına Ağırlık Verildi

Malatya Belediyesi tarafından 2012 yılında, 27 bin 536 metre içme suyu şebeke hattı, 24 bin 976 metre kanalizasyon şebeke hattı, 18 bin 40 metre yağmur suyu drenaj hattı döşendiği bildirildi.

Alt Yapı Çalışmalarına Ağırlık Verildi Malatya Haber

Malatya Belediyesi Basın Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Malatya’nın hemen hemen her bölgesinde yapılan değişim dönüşüm çalışmaları kapsamında, Malatya Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından; eski içme suyu hatlarının büyük bir bölümü çelik borularla değiştirildi. Ayrıca, yeni açılan imar yollarında, içme suyu şebekesi olmayan bölgeler ile içme suyu şebeke hattı olup da yetersiz kalan bölgelerde 2012 yılı içerisinde toplam 27 bin 536 metre içme suyu şebeke hattı döşendi. Malatya Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından 2012 yılı içerisinde, şehrimizin değişik bölgelerinde çeşitli çaplarda 24 bin 976 metre kanalizasyon şebeke hattı döşenirken, 745 parsel bacası, ihtiyaç duyulan noktalara da 470 mazgal konuldu" ifadeleri kullanıldı.

"Şehir merkezinde ve muhtelif yerlerde yağmur sularıyla meydana gelen taşkınları minimuma indirmek ve yer altındaki kaynak sularını drenaj kanallarına bağlayarak çiftçilere sulama suyu olarak geri dönmesini sağlamak amacıyla yağmur drenaj kanalları yapmaya devam eden Malatya Belediyesi tarafından, planlamalar çerçevesinde 2012 yılı içerisinde 18 bin 40 metre yağmur suyu drenaj kanalları yapıldı. Kanalların daha sağlıklı çalışması için yıl içinde 3 bin 395 adet yağmur mazgalının periyodik olarak temizliği yapıldı" denilen açıklamanın son bölümünde ise, şunlar belirtildi:

"Malatya’da sağlıklı bir çevrenin oluşmasında önemli bir rol üstlenen atık su arıtma tesisinde 2012 yılında 28,5 milyon metreküp atık su arıtıldı. Arıtılan suyun bir kısmı Boran Toygar Bölgesi'nde bulunan 400 dönümlük arazinin sulanmasında kullanılırken, geri kalan su ise Karakaya Baraj Gölü'ne aktarıldı. Çıkan 21 bin 983 ton çamurun ise büyük bir bölümü, çiftçilere bio gübre olarak dağıtıldı." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 242
Bu Ay : 2786
Toplam : 2786

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom