Engelli Judoculara Ödül

Malatyalı işitme engelli Judo sporcuları, şampiyonadan başarılı döndü.

Engelli Judoculara Ödül Malatya Spor

Karaman ilinde 18-19 Ocak 2013 tarihinde yapılan işitme engelliler Türkiye judo şampiyonasına katılan Malatya Akşemseddin İşitme Engelliler Spor Kulübü’nün sporcu kafilesi başarı ile Malatya'ya döndü.

Malatya’dan sporcu kafileise ile özel olarak ilgilenen Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Osman Arslan’ın, Akşemseddin İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Şahin Acet'ten kulüp çalışmaları hakkında bilgi istediği bildirildi.

Kulübün yeni kurulduğunu, buna rağmen Atletizm milli takımına sporcu gönderdiklerini diğer branşlarda da faal olarak devam ettiklerini belirten Acet, federasyon başkanı Osman Arslan’a maddi sıkıntılarını bildirdi. Arslan’ın, bu sıkıntıların diğer kulüplerde de olduğunu yakın zamanda tüm kulüplerle toplantı yapacağını bu sorunların çözeceğini ifade ettiğini aktardı.

Akşemseddin İşitme Engelliler Spor Kulübü tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye işitme engelliler spor federasyonu başkanı Osman Arslan, kulüp antrenörleri Ali Keklikçi ve Haydar Güler'e teşekkür edip başarılarından dolayı kutladı. Judo da milli takıma sporcu gönderecek olmanın verdiği hakklı gururu içerisinde bulunan antrenör Haydar Güler bu başarıyı bütün Malatya halkına armağan ettiğini dile getirdi. Turnuvada bütün gözlerin bu genç çocukların üzerinde olması ve başarının da gelmesi sonucu milli takım baş antrenörü bütün sporcularımızı tebrik ederek ileride takımımızdan milli takım iskeletinin oluşacağını söyledi. Akşemsettin işitme engellileri okulu judo takımı çalışmalarına daha azimli ve hırslı devam edecek ve Malatya’yı dünya kupalarında isim olarak kayısıdan sonra da judo sporunda da duyuracağını ve bu çalışmalardan kaynaklı destek veren herkese teşekkürlerini iletti.”denildi.

Karaman’da yapılan şampiyonada, dereceye giren sporcular ve isimleri şu şekilde belirtildi:
Nide Arslan Türkiye 2.si( 48 kg), Seher Ceyhan Türkiye 2.si (53 kg), Hacer Akar Türkiye 3.sü (48 kg),
Zekeriya Ekinci Türkiye 3.sü (81. kg), Ubeyde Yılmaz Türkiye 3.sü (81.kg) 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 275
Bu Ay : 4704
Toplam : 4704

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom