Gönül Birliği Derneği Tanışma Toplantısı

Merkezi İstanbul’da bulunan Malatya Gönül Birliği Derneği, Malatya’da tanışma toplantısı düzenledi.

Gönül Birliği Derneği Tanışma Toplantısı Malatya Haber

 Merkezi İstanbul’da bulunan Malatya Gönül Birliği Derneği, Malatya’da tanışma toplantısı düzenledi.
Dede Korkut Lokantası’nda düzenlenen kahvaltılı toplantıda konuşan Malatya Gönül Birliği Derneği Başkanı Ali Seydi Turan, “Derneğimiz, İstanbul ve Malatya’da hizmetlerini devam ettiriyor.

İstanbul’a iş için giden Malatyalılardan oluşturduğumuz derneğimiz, sosyal ve kültürel faaliyetler de yapıyor. Malatyalı hemşehrimiz iş adamı Sabri Özel, muhtarların tespit ettiği ihtiyaç sahibi fakir ailelere giyecek gönderdi. Yaklaşık 2 bin kişiye giyecek dağıtımı yapılacak. Malatya sivil toplum örgütleri ve milletvekilleri ile zaman zaman bir araya gelip, istişarelerde bulunuyoruz. İşadamı ve bürokratlarımıza sahip çıkıp, birbirimizi boş yere karalamaktan uzak durmalıyız. Büyük şehir olacak Malatyamıza, daha fazla katkıda bulunmak için İstanbul’daki Malatyalılar olarak çaba gösteriyoruz” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk ise İstanbul’da birçok Malatyalı dernek bulunduğunu hatırlatarak, “Onlar bizi unutmadı, biz de onları unutmayacağız” derken, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata da, "Görül köprüsünde geleceğe birlikte yürüyelim. Veren el alan elden daha üstündür” ifadelerini kullandı.

Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Eren de konuşmasında, giyecekleri mahallerdeki fakirlere teslim edeceklerini söyledi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, “Malatyamızın örfünü adetini yaşatıp, kardeşliğini pekiştirecek olumlu faaliyetlere her zaman destek vereceğiz” dedi.

Eğitimci yazar Adil Akkoyunlu ise, “Cem olmadan, cemaat olmadan kalabalıklarla bir yere varılamaz” diyerek, hayır yapmanın önemini hadislerden örnekler vererek anlattı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 1016
Bu Ay : 4814
Toplam : 4814

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom