Çok İyi Fikir

Amasya’da her gün çöpe atılan binlerce ekmek ekonomiye kazandırılacak.

Çok İyi Fikir Türkiye-Dünya

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Türkiye’de üretilen günlük 120 milyon ekmekten yaklaşık 12 milyon adedinin çöpe gittiğini belirterek, bunu bir yıllık olarak hesap ettiğimizde yaklaşık 4,5 milyar ekmeğin çöpe gittini söyledi.

Rakamların büyüklüğüne dikkat çeken Başkan Özdemir, ‘Amasya’da ise günlük üretilen 65 bin adet ekmekten yaklaşık 6 bini maalesef çöpe gidiyor. Bu israfın önüne geçmek için Hayatcan Derneğimizle birlikte ‘Ekmek Nimettir Çöpe Atılmaz’ sloganıyla ‘Bayat Ekmek Toplama Kampanyası’ başlattık. Bu kampanya ile yılda 1 milyon liralık tasarruf bekliyoruz. Toplanan ekmekler, belediyemize ait hayvan barınağı ve ormanlardaki hayvanlara verilecektir. Vatandaşlarımızdan bu kampanyaya duyarlı olup katkı sağlamalarını bekliyoruz’ dedi.

Bayat Ekmek Toplama Kampanyası Bahçeleriçi Mahallesinde yapılan törenle başlatıldı.

Projenin tanıtımı, Hayatcan Derneği ikinci el şubesinde yapıldı. Törene Başkan Özdemir, Başkan Yardımcısı ve Hayatcan Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Erdem ile diğer yönetici ve çalışanlar katıldı.

Proje kapsamında çeşitli mahalle ve noktalara 100 adet bayat ekmek toplama kutusu konulacak. Bu kutularda toplanan ekmekler, her gün iki görevli tarafından bir araçla toplanacak. Belediye Hayvan Barınağı’nda bulunan kedi ve köpeklerle şehir çöplüğü civarındaki başıboş köpeklere, ayrıca kış aylarında ormanlık alanlarda özellikle kar yağışının ardından yiyecek bulamayan yaban hayvanlarına verilecek.

TRT Haber

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 274
Bu Ay : 4703
Toplam : 4703

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom