Beydağı Şiir Günleri

Malatya Park AVM’de düzenlenen Beydağı Şiir Günlerine; Malatya, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ ve Tunceli’den gelen şairler katıldı.

Beydağı Şiir Günleri Malatya Haber

Malatya Park AVM ve Malatya Araştırmaları Derneği tarafından düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Malatya Park AVM Genel Müdürü Ali Günaçar, geçen yıl ilkini düzenledikleri Beydağı Şiir Günlerinin 2’ncisini bugün başlattıklarını ifade edip, 23 Ocak akşamına kadar sürecek olan şiir etkinliklerinin son günü olan çarşamba günü saat 18.00’de, Mevlit Kandili özel programında Serdar Tuncer'in şiir dinletisi gerçekleştirileceğini aktardı.

Malatya Araştırmaları Derneği Başkanı Kemal Deniz de Malatya’da 40’a yakın şairin bu etkinlikte yer alacağını bildirip, “Bu yıl Malatya dışından da şairleri davet ettik. Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Adıyaman ve Tunceli’den olmak üzere bölgemizdeki 5 şehirden şairler geldi” şeklinde konuştu.
Malatya Belediyesi Kültür AŞ Genel Müdürü Murat Nalçacı da, “Yılda birkaç kez şiir programlarının düzenlenmesi, Malatya’nın kültürel altyapısının ne kadar ileride olduğunun bir göstergesidir” ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk ise, “Malatya Park AVM olarak bu tür etkinlikler düzenlemek bizim görevimizdir çünkü buralar Malatyalıların malıdır. Bu tür faaliyetler ülkemizin güzellikleridir” şeklinde konuştu.

Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu da, "Malatya şairler, ilim irfan kentidir” diyerek Malatya Belediyesi olarak gerçekleştirdikleri Kernek Şiir Akşamları programını bu yıl da düzenleyeceklerini bildirdi.

Daha sonra Malatya, Adıyaman, Diyarbakır, Elazığ ve Tunceli’den gelen şairler, şiirlerini okudu.
Programda; Malatya Araştırmaları Derneği Başkanı ve Gazeteciler Cemiyeti 2. Başkanı Kemal Deniz, kültüre katkılarından dolayı Malatya Park AVM Genel Müdürü Ali Günaçar’a, Gazeteciler Cemiyeti’nin plaketini verdi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 832
Bu Ay : 7629
Toplam : 7629

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom