Erzurum'dan Suriye’ye 48 Afet Evi

Deniz Feneri’nin Erzurum’da bulunan Doğu Anadolu Bölge Temsilciliği Lojistik Merkezi’nde tırlara yüklenen 48 afet evi, Suriye'ye destek için bölgeye sevk edildi.

Erzurum'dan Suriye’ye 48 Afet Evi Bölge

Suriyeli mazlumlara bugüne kadar 4,5 milyon Liralık yardım ulaştıran Deniz Feneri’nin, Suriye’ye 48 adet afet evi ve eşya ulaştıracak 5 tırlık yardım konvoyu da Erzurum’dan yola çıktı.

Deniz Feneri’nin Erzurum’da bulunan Doğu Anadolu Bölge Temsilciliği Lojistik Merkezi’nde tırlara yüklenen 48 afet evi, Suriye'ye destek için bölgeye sevk edildi. Yola çıkan 4 tırlık konvoy Hatay Cilvegözü Sınır Kapısından Suriye’ye girecek.

Deniz Feneri Derneği Doğu Anadolu Bölge Temsilcisi Ali Karayılan, yaptığı açıklamada, Suriye'deki drama ilk günden beri duyarsız kalmadıklarını belirterek şunları kaydetti:

''Biz 14 metrekarelik bu afet evlerinin nasıl kurulacağını Suriyeli gönüllülerimize öğrettik. Suriye'deki ortak iş yaptığımız yardım kuruluşlarıyla beraber bu işi organize ediyoruz. Ayrıca kurulacak olan bu 48 afet evinin içerisine yerleştirilmek üzere Deniz Feneri Derneği'nin Ankara Şubesi’nden de bir tır çekyat, ranza, yatak, battaniye, yorgan, ısıtıcı ve gıda da Hatay’da konvoyumuza katılacak. İnşallah bu yardım malzemelerini Perşembe günü Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye ulaştırmış olacağız.''

Suriye'ye 100 ton un gönderilecek

Suriye'de ekmek ve un sıkıntısı yaşandığını ifade eden Karayılan, Erzurum sivil toplum kuruluşlarının da katkılarıyla kentte 25 ton un topladıklarını belirterek, Erzurum'dan gönderilecek 25 ton unla birlikte, Deniz Feneri Genel Merkezi’nden de 100 ton unun Suriye'ye ulaştırılacağını vurguladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 722
Bu Ay : 2304
Toplam : 2304

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom