Esad'ın Gitme Vakti Geldi

AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy, “Suriye’deki katliam sona ermeli. Devlet Başkanı Beşar Esad’ın gitme vakti geldi” dedi.

Esad'ın Gitme Vakti Geldi Dünya

Kahire'deki Arap Birliği merkezinde Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil El Arabi ile görüşmesinin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Rompuy, “Suriye’deki katliam sona ermeli. Birleşmiş Milletler’in yaptığı son değerlendirmeye göre burada 60 binden fazla insan öldü ve bu kabul edilemez. Beşar Esad'ın gitme vakti geldi” dedi.

AB’nin, Birleşmiş Milletler ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi Ahdar İbrahimi'yi Suriye krizine ilişkin siyasi bir çözüm bulunması konusunda desteklediğini ifade eden Rompuy, Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'na verdikleri desteği tekrardan dile getirdi. Rompuy, Suriye’de yeni bir hükümet kurulması çalışmalarına başlanması konusunda fikir birliğine varıldığını ifade etti.

Filistin ve İsrail sorununa da değinen Rompuy, Ortadoğu’da barışın sağlanması için çift taraflı adımlar atılması gerektiğini ve Filistin ile İsrail arasındaki müzakerelerin herhangi bir ön koşul olmadan yeniden başlatılması gerektiğini belirtti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 378
Bu Ay : 5572
Toplam : 5572

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom