Aile Açi İletişimi Güçlendirmek İstiyoruz

Malatya Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) tarafından Aile Eğitim Grubu seminerlerine katılan ailelere, düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Aile Açi İletişimi Güçlendirmek İstiyoruz Malatya Kültür-Sanat

Malatya Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi çalışmaları devam ediyor

Malatya Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) tarafından Aile Eğitim Grubu seminerlerine katılan ailelere, düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Dede Korkut Lokantası’nda gerçekleştirilen programda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, “MADEM, Sayın Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’ın seçimden önce yapmayı düşündüğü, seçim beyannamesinde belirttiği projelerden biriydi. 2012 yılının nisan ayında bu merkezimizi hizmete açmanın mutluluğunu yaşadık” dedi.

Ailenin önemine işaret eden Mumcu, “Özellikle günümüzde aile müessesesini çok iyi korumamız ve zinde bir şekilde ayakta tutmamız gerekiyor. Bilgi-iletişim çağında maalesef ailelerimiz iletişimsizlik yaşamakta. Ailelerimiz küçülmekte. O eski kalabalık ailelerden çekirdek ailelere döndük. Özellikle eşler arası iletişimsizlikten kaynaklanan ve yurt genelinde de son yıllarda artış gösteren ayrılmalar ve boşanmalar bir sosyal sorun olarak hepimizin karşısında. İşte MADEM, bu anlamda aile içi iletişimi güçlendirmek, bireysel olarak başvuru yapan bütün hemşerilerimize rehberlik hizmeti vermek amacıyla kuruldu” açıklamasında bulundu.

“Bütün hemşerilerimizi MADEM’e bekliyoruz”

Başkan Yardımcısı Mumcu, MADEM’in kuruluşundan günümüze kadar 507 kişinin bireysel olarak faydalandığını kaydederek, “Ailelere yönelik ayrıca 48 seminer programı düzenlendi. 30’ar kişilik 2 grup halinde de yaklaşık 6 ay süren bir eğitim verildi. Bugün 30 aileye sertifikalarını veriyoruz. Merkezimizde uzman arkadaşlarımız ve gönüllü hemşerilerimiz bizlere destek vermekte. İnşallah bu merkezin, Malatya’mızdaki aile kurumuna bundan sonra da katkılar sunacağına inanıyorum. Bütün hemşerilerimizi bu birimimizi ziyaret etmeye beklediğimizi ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Ayrıca Malatya Barosu’yla yapılan protokol gereği her hafta Cuma günü bir avukatın MADEM’de danışmanlık hizmeti vereceğini belirten Mumcu, “Eşler, kadınlarımız, çocuklarımız hukuki anlamda haklarını da sorabilirler. İnşallah hepinize eşlerinizle, çocuklarınızla uzun, sağlıklı, mutlu bir hayat diliyorum” dedi.

MADEM Koordinatörü Recep Bulut da “Mutlu bir gelecek için el ele” sloganıyla yola çıktıklarını belirterek “MADEM ailesi olarak her zaman ailelerimize bir el kadar yakın olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yemek ikramının da sunulduğu programda yapılan konuşmalardan sonra ailelere sertifikaları verildi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 389
Bu Ay : 3033
Toplam : 3033

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom