Meşale Sığınmacılara Soba Gönderdi

Malatya’daki Meşale Derneği, çadır kentlerde yaşayan Suriyeli sığınmacılara yardımlara devam ediyor. malatya'dan Reyhanlıya bir TIR dolusu soba gönderdi.

Meşale Sığınmacılara Soba Gönderdi Türkiye-Dünya

Meşale Derneği yönetim kurulu üyesi Veysel Ayaz, Suriye'deki olayların ikinci yılını doldurmak üzere olduğunu ve Türkiye'ye sığınan mültecilerin çok zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiklerini ve yağan karla birlikte bölgede yaşam koşullarının daha da zorlaştığını ifade ederek, "Çocuklar soğukta donma tehlikesi geçirmesin diye hayırseverlerden toplayabildiğimiz sobaları sınır bölgesine gönderiyoruz" açıklamasında bulundu.

Suriye'deki insani durumla ilgili kötü haberler almaya devam ettiklerini vurgulayan Ayaz, şu bilgileri verdi:

''Barınma, ısınma, giyim, açlık ve salgın hastalığın baş gösterdiği Suriye'de, şiddet her geçen gün artarak devam ediyor. Son aldığımız haberlere göre, halkın stokları tükenmiş durumda. Türk Kızılay’ı ve diğer yardım kuruluşları insani yardımlarını sürdürüyor. Ancak, bir öğünle ayakta kalmaya çalışan insanlar maalesef aç uyuyorlar, yeterince ısınamıyorlar.  

Derneğimiz Reyhanlı bölgesinde dağıtılmak üzere bir TIR dolusu soba ve yorganı hayırseverlerin katkısıyla yola çıkardı. Rabbim Suriyeli kardeşlerimizin bu zor günlerinde yardımcısı olmayı bizlere nasip etsin."

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 266
Bu Ay : 2810
Toplam : 2810

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom