Büyük Şehir İş Adamlarına Anlatıldı

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır, sanayici ve iş adamları ile bir araya gelerek, büyükşehir konusunu anlattı.

Büyük Şehir İş Adamlarına Anlatıldı Malatya Haber

2. Organize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra; MAKİAD ve OSİAD Başkanı Muzaffer Erşan, 2. Organize Sanayi Bölge Müdürü Vahap Erdem ile sanayici ve iş adamları katıldı.

OSİAD Başkanı Başkanı Muzaffer Erşan, toplantının amacının sorunların çözümüne katkı sağlamak olduğunu ifade etti.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, Malatya’nın gelişip kalkınmasında herkese büyük sorumluluklar düştüğünü belirterek, sanayicilerin de bulundukları şehrin ve bölgenin kalkınmasında önemli roller üstlendiğini söyledi.

Malatya’nın büyükşehir olmasının bir dönüm noktası olduğunu vurgulayan Başkan Çakır, “Beylerderesi ile İnönü Üniversitesi, Beydağı ile Karakaya Barajı arasında 13 tane belediye vardı. Bu da Malatya’nın sağlıklı şehirleşmesinin önüne geçiyordu. Başta imar bütünlüğü, ulaşım, alt yapı hizmetleri gibi birçok alanda hizmetler sağlıklı yapılamıyordu. Malatya’nın büyükşehir statüsünü almasıyla birlikte bu durum ortadan kalkmış olacak. Tek elden planlamayla bütün bu sorunlar çözülecek. Büyükşehir ile ilgili her türlü hazırlığımızı yapıyoruz. Her alanda komisyonlar oluşturduk. Bütün ilçe, belde ve köylerimizin sorunlarının haritasını çıkarıyoruz. Büyükşehir ile birlikte Malatya hızlı ve güzel bir gelişim gösterecek” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır daha sonra iş adamlarına, Malatya Belediyesi'nin yaptığı çalışmalar ve projelerle ilgili bir sunum yaptı.

Sunumun ardından sanayici ve iş adamlarından organize sanayi bölgesinin sorunları hakkında bilgiler alan Çakır, söz konusu sorunların çözüme kavuşturulması için imkanları dahilinde gayret göstereceklerini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 107
Bu Ay : 3664
Toplam : 3664

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom