İsrail Hurmasına dikkat!

Kudüs mescid imamlarının Cuma namazlarında "İsrail hurması yemeyin" çağrısı nihayet yankı buldu.

İsrail Hurmasına dikkat! Malatya Ekonomi


Bilinçli Müslümanlar İsrail'e karşı başlattıkları boykot çağrısına yeni bir ürün daha eklediler. Boykot duyarlılığı olan Müslümanlar, özellikle bilinçsiz tacirler tarafından İslam ülkelerine pazarlanan İsrail hurmalarının alınmaması çağrısında bulundu.

Kudüs mescid imamlarının Cuma namazlarında "İsrail hurması yemeyin" çağrısı nihayet yankı buldu. Güney Afrika İslam Davaları Meclisi sözcülerinden Nebeviye Malik, bütün dünya Müslümanlarını İsrail mallarını almamaya, özellikle de Ramazan ayı dolayısıyla İsrail hurması almamaya davet etti.

Malik, "Ramazan ayı, Müslümanların en çok dikkat etmesi gerektiği aydır. Bu yüzden Müslümanlar için çok önemli olan hurma konusunda da dikkat edilmelidir. Çünkü İsrail piyasaya hurma sokmuştur. Müslümanlar bütün hurmaların Suudi Arabistan'dan geldiğini düşünüyorlar. Bu büyük bir yanılgıdır. Bu yüzden hurma alırken etiketleri iyice okuyup almakta fayda var" şeklinde konuştu.

Müslümanları, bu kutsal ayda İsrail'den alışveriş yapmamaya davet eden cemiyet sözcüsü, "Alacağınız hurmaların kapaklarını kontrol ettiğinizde kesinlikle İsrail ya da Batı Yakası ismine rastlayacaksınız. Ya da 729 sayılı üretimlerden de İsrail malı olup olmadığını anlayabilirsiniz" diyerek bazı Müslüman hurma tüccarlarının durumdan habersiz olduğunu ve bilmeden de olsa birçoğunun İsrail hurması sattığını vurguladı. (vakit)
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 17
Bugün : 786
Bu Ay : 1409
Toplam : 1409

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom