Sizden Ricam, Elektriği Kaçak Kullanmayın

Başbakan Recep Tayip Erdoğan Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde vatandaşa seslendi.

Sizden Ricam, Elektriği Kaçak Kullanmayın Türkiye-Dünya

Başbakan Recep Tayip Erdoğan helikopter ile geldiği Viranşehir ilçesinde toplu açılış gerçekleştirdi.

Açılış öncesi halka hitap eden Başbakan Erdoğan İMF’ye borç kalmadığı ve artık veren el olduğunu söyledi. Açılış alanında Başbakan Erdoğan’ı görmek isteyenler arasında izdiham yaşanırken güvenlik üst düzeye çıkarıldı.

Erdoğan’ Hamdolsun milletimizle gönül birlikteliği yapıyoruz. Çokluk içinde dirliği ehli tasavvufun kesrette vahdettir olay. İşte biz kürdüyle, arabıyla, türküyle inşallah çoklukta birliği Yaşıyoruz ak parti iktidarının özelliği bu; biz sadece belli bir etnik unsuru değil tüm yaradılanlaları yaradandan ötürü seviyoruz ve kardeşlerim ayır etmeksizin seviyoruz. Ben türkü de arabı da kürdü de seviyorum. Irkı ve milleti için değil yaradandan ötürü seviyorum. Onun için ak parti iktidarı güçlü

NİÇİN BU ŞEHİR VİRAN

Viranşehir neden viran, bu şehri viran olmaktan çıkaralım. 3 dönem burada yerel yönetimi kazanacaksın ama kente hizmet etmeyeceksin şu hale bak. Benim vatandaşım insanca yaşama layık. Her taraf neden pırıl pırıl değil. Bu kirliliği layık değilsiniz. Öyleyse layığın olan o modern şehri biz büyükşehir belediyesi ile birlikte Viranşehir modern şehre dönüştürün. Urfa’yı büyükşehir yaptık. Şimdi büyükşehirden sonra büyükşehire yakışan ilçeleri hep beraber kuralım. Bunun için çalışacağız.

Benim değerli kardeşlerime böyle Viranşehirler değil modern şehirler yakışıyor. İstanbul’u nasıl viran bir şekilde alıp modern hale getirdiysek burayı da öyle bir hale getireceğiz. Türkiye’nin her yerini kalkındırma büyütme geliştirme hedefimiz doğrultusunda, bütün ilçelerimizde, şehirlerimizde mahallelerimiz i modernleştireceğiz. Artık köy ve mezra yok her taraf modernleşecek. Artık Viranşehir’in köyü olmayacak mahalleleri olacak. Buraların yolları yapılacak. Kanalizasyon yapacağız Benim vatandaşım o kötü koku içerisinde yaşamaya mecbur değil. Biz sizin dertliniziz seviyoruz.

Aşık Veysel gibi çıktık yola; uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece.Evet gideceğiz gündüz gece. Biz size efendi olamaya gelmedik hizmetkâr olmaya geldik. Bu hizmete devam edeceğiz. Son 10 yıl içerisinde Türkiye’ye 10 kat büyüttük. Cumhuriyetin 1000. Yılında dünyanın ilk 10 ülkesi içerisinde olacağız. Göreve geldik. Göreve geldiğimizde ihracat 36 milyon dolardı. Şimdi 150 milyar dolar oldu. Merkez bankasının kasasında şimdi 127 milyar dolar paramız var. İMF’ye borcumuzu tamamladık. Bu borcu mayısta sıfırlıyoruz. İmf bizden borç istedi onlara 5 milyar dolar borç vereceğiz. Dün alan eldik.

Bugün veren el olduk. Son 10 yıldan bu yana elde ettiğimiz tüm başarılar sizin sayenizde. Biz göreve geldiğimizde çiftçiye yüksek faizde kredi veriliyordu şimdi daha düşük biz çiftçimizi sömüremeyiz. Son 10 yıl içerisinde rekor üstüne rekor kırdık. Sizin sayenizde oldu bu. Elde attığımız başarılar, yoksullukla yasaklarla mücadelemizle oldu. 10 yıl önce buraları dolaştığımızda Güneydoğu’da olağan üstü halin kaldırılmasını istediler. 1 ayda iktidara geldik o gün olağan üstü hal vardı şimdi her şey olağan.. o zamanlar radyoda Kürtçe program yokken Kürtçe 6 kuruldu 24 saat Kürtçe yayın yapıyor. Ayrım yok bütünleştirme var. Bunu bizim iktidarımız sağladı.

Bu ülkede herkes inandığı gibi inancını yaşasın dedik. İmam hatip okullarının orta kısmı kapanmıştı şimdi açıldı. Katsayı vardı kaldırıldı. Artık tüm imam hatiplilerde meslek liselilerde istediği üniversiteye gitme hakkı kazandı. Çünkü biz özgürlüklerin partisiyiz ve iktidarıyız. Bunu başardık 4+4+4 yani 444 kod numaramız. Zorunlu eğitim 12 yıl istiyoruz ki yavrularımız çok iyi yetişsinler. Herkes yabancı dili ana dili gibi konuşacak. Bunu başaracaksınız daha çok çalışacağız daha çok gayret edeceğiz. Üniversitelerde var. Kürtçe Arapça kuran tefsir hadis derslerini seçmeleri olarak getirdik.

Siz istediniz biz yaptık. İnşallah 2023 yılına kadar aynı şekilde sizlerin desteğiyle kararlı bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Şu gösterdiğiniz ilgi, alaka coşku, Viranşehir’i viran şehir olmaktan kurtaracak. Sizden destek istiyoruz bu destek ile bunu başaralım.

Şimdi toki ile buraya geliyor ve burada toki toplu konutlarını yapacak. Ana kanallar var sulamada ama ara kanallar yoktu bunu da yapacağız küçük sanayi tesisinin adımlarını yapıyoruz. 4 yıllık yüksek sağlık okulunun ihalesi de yapıldı. Ve enerji ile ilgili bir sorun var. Bu sorunu da dün arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmalarda süratle çözeceğiz.

Benim sizden ricam şu ki herhalde elektriği kaçak kullanayalım. Siz haramı helali çok iyi bilirsiniz. Ben inanıyorum ki Viranşehirli kardeşimin gırtlağından haram geçmez inşallah geçmeyecek.
Bugün burada açılışını yapacağımız tesislerde emeğe geçen herkese teşekkür ediyor ve hepsini kutluyorum. Bir olalım, beraber olalım ve diri olalım. Diye konuştu.
Yapılan konuşmanın ardından açılış gerçekleşti.

Açılışın ardından başbakan Erdoğan ve beraberindeki bakanlar helikopter ile Ceylanpınar ilçesine hareket etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 250
Bu Ay : 5444
Toplam : 5444

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom