Malatya'dan Suriye'ye Yardım Ulaştırıldı

Malatya'dan Suriye halkı için başlatılan kampanya dahilinde toplanan 6 TIR yardımın yerine ulaştırıldığı bildirildi.

Malatya'dan Suriye'ye Yardım Ulaştırıldı Dünya

 Malatya Bir Damla Yardımlaşma Derneği tarafından yapılan açıklamada, “İlk etapta 6 TIR dolusu insani yardımı 15 gün içinde organize ederek Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan Suriye'ye geçişini sağladık. Konuya duyarlı katılımcılar sayesinde yardımlar bir çığ gibi büyüdü.

Suriye'den gelerek kampanyaya katılan misafirlerde ilk ağızdan yaşananları anlattılar. Önce gönderilen 2 TIR dolusu yardımın ardından 4 TIR daha, giyim, battaniye, yorgan, ilaç, ekmek, kuru gıda, halı gibi insani yardım gönderildi.

24.12.2012 Pazartesi günü Malatya Valisi Vasip Şahin, İl Müftü Yardımcısı ve duyarlı vatandaşların katılım gösterdikleri program sonrası TIR'lar dualarla Suriye'ye doğru yola çıktı. 4 araçlık bir konvoy ile TIR'lara eşlik edilerek Kilis Sınır Kapısı'ndan geçirilen yardımlar, bizzat yerinde yetkililere teslim edildi. Yardımları teslim için giden heyetimiz sınırın hemen ötesindeki 70 bin kişilik çadırlara geçip ziyaret etmek istedi.

Ancak o anda görüş alanımız içinde Suriye bombalanıyordu. Bu nedenle geçişe izin verilmedi. Bizler de yardım heyeti olarak Kilis Devlet Hastanesi'ndeki yaralıları ziyaret ettik. Geçmiş olsun dileklerimizi ve Malatya'dan ve tüm emeği geçenlerin selamlarını ve dualarını ilettik. Kilis'de evlere yerleştirilmiş Suriye'li aileleri de ziyaret etme fırsatı bulduk. Yetim kalmış çocuklar, dul kalmış kadınlar, birçok uzvunu kaybetmiş yaralıları ziyaret ettik. Küçük hediyeler takdim ederek, bir anlık da olsa mutlu olmalarını sağlayarak yanlarında olduğumuzu ifade etmeye çalıştık” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 80
Bu Ay : 5274
Toplam : 5274

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom