Çalık'tan Kırmızı Et Üreticilerine Ziyaret

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya İli Kırmızı Et Üreticileri Birliğini ziyaret etti.

Çalık'tan Kırmızı Et Üreticilerine Ziyaret Malatya Haber

AK Parti Malatya İl Başkan Yardımcısı Murat Turgut, AK Parti Malatya Merkez İlçe Başkanı Osman Güder, Bingöl Et Kombinası Müdürü Önder Alptekin ve partililerle birlikte Malatya İli Kırmızı Et Üreticileri Birliğini ziyaret eden Çalık, hayvan üreticilerinin Malatya MALET tesisinde hayvan kesimlerini yaptırabileceklerini söyledi.

Çalık, Malatya’da hayvan üreticilerinin sorunlarını çözmek için çalışmalar yaptıklarını kaydederek, “Et ve Balık Kurumu canlı hayvan kesimleri için 15 TL fiyat belirlemişti. Malatya’da Et Balık Kurumu olmadığı için bir mağduriyet söz konusu idi. Et üreticileriyle yaptığımız toplantı da, üreticilerimiz Et ve Balık Kurumu’nun verdiği fiyattan dolayı teşekkür ettiler. Ama bunun yanında kesimlerin Malatya’da yapılmadığı, kesimlerin Elazığ ve Bingöl’de yapıldığı, ancak buralarda da mağduriyet yaşadıklarını kaydettiler. Konuyu gerekli yerlere ilettik. Ve Malatya’da mutlaka Et ve Balık Kurumu’nun kesim yapması gerektiğini ifade ettik. Daha sonra bir heyet kurarak, Sayın Bakanımızı ziyaret ettik. Netice itibariyle de bakanımız Malatya’da bir kesim yerinin kiralanması amacıyla gerekli talimatı verdi. Bizde MALET’in Malatya’daki yeni sahibi Fevzi Yiğit ile görüştük ve gerekli protokolleri yaptık. MALET, Et Balık Kurumu’nun verdiği fiyat üzerinden kesimleri yapacak, üste kalan tarafını da Malatya İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği ile üreticilerimiz karşılayacak” dedi.

Malatya’da 40 bin üreticiyi ilgilendiren bir çalışmanın başarıyla sonuçlanmasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Çalık, “Kesimhanenin Malatya’da kurulmuş olması Malatya adına çok önemliydi. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Malatya İli Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli ise, “Et Balık Kurumu hayvan kesimlerini 15 TL olarak açıkladığı halde Malatya’da et kesimi yapılmıyordu. Üreticilerimiz hayvanlarını Elazığ ya da Bingöl’de kestiriyorlardı. Çoğu zamanda mağduriyet söz konusuydu.

Sayın vekilimiz Öznur Çalık’a durumu ilettik ve bir görüşme yaptık. Yapılan çalışmalar sonucunda da Malatya’da kesimhane oluşturuldu. Üreticilerimiz açısından çok güzel bir çalışma yapıldı” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD Malatya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ergin Erdemir de yapılan çalışmanın birçok üreticiyi yakından ilgilendirdiğine dikkat çekerek, üreticilerin bu çalışma sayesinde rahat bir nefes aldıklarını söyledi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 751
Bu Ay : 2069
Toplam : 2069

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom