ODTÜ'deki Olaylar

Malatya İnönü Üniversitesi (İ.Ü.) Hukuk ve Adalet Topluluğu Başkanı Özgür Gürge, "Molotofla hak arama anlayışının hangi demokrasinin içerisinde var olduğuna bizler anlam veremiyoruz.

ODTÜ'deki Olaylar Malatya Eğitim

Üniversite öğrencileri olarak kampüs alanında hiçbir şekilde kargaşa ve kaos ortamlarının oluşmasını istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti'nde, topluluk üyesi öğrencilerle birlikte basın açıklaması yapan Malatya İ.Ü. Hukuk ve Adalet Topluluğu Başkanı Özgür Gürge, şöyle konuştu: "Üniversiteler bilimsel anlamda özgürlüğün doruğa ulaştığı alanlardır. Birinin özgürlüğü, kendisi ile çelişen bir özgürlüğün varlığı halinde sun bulacaktır. ODTÜ’de yaşananlar bunun en bariz örneğidir.

Molotofla hak arama anlayışının hangi demokrasinin içerisinde var olduğuna bizler anlam veremiyoruz. Bu yapılanların bir takım illegal yapılanmaların gövde gösterisinden başka bir şey ifade etmediğini açıkça belirtmek isteriz."

"Yaşanan bu olayın siyasi boyuta taşınması ve siyasi malzeme yapılması da, Türkiye gerçeğini yansıtmaktadır" diyen Gürge, açıklamasına şöyle devam etti:

"Bu gerçeğin bir an önce değişmesi taraftarıyız. Olaylar sırasında her kim suçlu ise hukuk devletinin bir gereği olarak yargıya bırakılması kanaatindeyiz. Üniversite öğrencileri olarak kampüs alanında hiçbir şekilde kargaşa ve kaos ortamlarının oluşmasını istemiyoruz."

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 411
Bu Ay : 3384
Toplam : 3384

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom