Hekimhan Basaklılar Bir Araya Geldi

Ankara’da bulunan 'Hekimhan İlçesi Basak Köylüleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Gecesi', her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlendi.

Hekimhan Basaklılar Bir Araya Geldi Malatya İlçe

Hekimhan İlçesi Basak Köylüleri Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği tarafından yapılan açıklamada, Vedat Dalokay Salonu’nda gerçekleştirilen yemekli gecede birlik beraberlik mesajları verildi, konuşmalar yapıldı. Hekimhanlı sanatçılar türküler seslendirirken, halk oyunları ekibi de gösteri sundu.

Başkan Mehmet Akkaya, dernek çalışmaları ve gelecekte yapacakları çalışmalar hakkında kısa bir açıklama yaparken, Ankara Malatyalılar Derneği Başkanı Yakup Demir ise, "Tüm bulunanları saygıyla selamlıyor, birlik ve beraberliğimizin devamını diliyorum. Malatya dernekleri birlik demektir" diyerek sanatçı Yılmaz Şirin ile gazeteci Süleyman Özerol'u sahneye çağırıp Malatyalı derneklerin birlikteliğini vurguladı.

Mustafa Kılıç, Yılmaz Şirin, Abbas Koluaçık, Cuma Çalışkan, Emre Yıldırım ve Duygu Özdemir özellikle yöre türkülerini seslendirirken, Mustafa Taşçı davulu, Hacı Beylik zurnası ile geceye renk katıp halk oyunları müziklerini çaldı. Hacı Beylik’in türkülü oyunlarda oyunlar arasında türküleri seslendirmesi coşkuyu daha da artırırken, uzun süren halk oyunları ile gece sona erdi.

Programa; Ankara Malatyalılar Derneği, Malatya Eğitim Vakfı Ankara Şubesi, Saz Köyleri Derneği, İğdir Köyü Derneği, Doğanşehirliler Derneği, Hekimhanlılar Derneği, Arapgirliler Derneği yöneticileri de katıldı.

Gecede tüm misafirlere, Malatya Eğitim Vakfı Ankara Şube Başkanı Ekrem Dernek tarafından 'Basak köyü takvimi' armağan edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 94
Bu Ay : 16230
Toplam : 16230

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom