Malatya İzcileri Başarıyla Döndü

Malatya'dan Sarıkamış'a giden izcilerin döndüğü bildirildi.

Malatya İzcileri Başarıyla Döndü Malatya Kültür-Sanat

Malatya Öncü İzcilik Kulübü tarafından yapılan açıklamada, "İzcilerimize Sarıkamış ve Allahuekber şehitlerinin savaştıkları yerleri, yaşadıklarını yerinde görmelerini sağlamak ve bu duyguyu yaşatmak amacıyla Türkiye İzcilik Federasyonu'nun düzenlediği Erzurum Allahuekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampı'na ilimizi temsilen Malatya Öncü Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü'nden 16 lider ve izciden oluşan bir kafile katıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüzün desteğiyle gerçekleştirilen faaliyetin kafile başkanlığını Malatya Öncü Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Önderi Cengiz Uğur yaptı" denildi.

Kulüp yetkilisi Cengiz Uğur, faaliyetle ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: "Faaliyet Erzurum ilinde toplanan izcilerle başladı. Erzurum il merkezi ve Palandöken Kayak Tesisleri gezdirildi. Sarıkamış şehitleri ile ilgili konferans gerçekleştirildi. Yine il merkezinde yapılan törenin ardından Erzurum Şenkaya ilçesi Gaziler köyüne doğru yola çıkıldı.

Burada şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okundu, dualar edildi. Vali, vali yardımcıları, kaymakam, belediye başkanları, garnizon komutanının da katılımıyla Gaziler köyünde yapılan tören sonucunda otobüslere binilerek dönüş yoluna geçildi. Bu kampa Türkiye genelinde 400 civarında lider ve izci katıldı. Ayrıca Lübnan’dan da 26 izci katıldı. Allahuekber Şehitlerini Anma Milli Bilinç Kampı'nın sonunda bir ilk yaşandı. Malatya Öncü İzcilik Kulübümüzün 13 lider ve izcisi 'Milli İzci' statüsünü kazanmış oldular. Bu da ilimiz için sevindirici bir durumdur." 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 417
Bu Ay : 6397
Toplam : 6397

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom