Adaptasyon Problemleri Asgariye İnecek

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “2014 yerel seçimler öncesinde büyükşehir olan illerimizin adaptasyon problemleri de minimum seviye inmiş olacaktır” dedi.

Adaptasyon Problemleri Asgariye İnecek Malatya Siyaset

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, beraberinde AK Parti Başkanın Yardımcısı Murat Turgut ile birlikte Türkiye Gazetesi Bölge Müdürü Celal Koyuncu’yu ziyaret etti. Türkiye Gazetesi Bölge Müdürü Celal Koyuncu, ziyaret için teşekkür ederek, “AK Parti’nin hizmetlerini takip ediyoruz. Yıkıntı halindeki tarihi eserler bugün ayağa kalkmış durumda” dedi.

Milletvekili Şahin, “Büyükşehir olan 13 ilimiz için ayrılan 2013 yılı mahalli idare paylarında meydana gelen artışlar belli oldu. Malatya ilimiz önceki mevcut duruma göre 230 milyon 57 bin TL pay ayrılırken, kanunlaşan yasa çerçevesinde ise Malatya ilimize 323 milyon 743 bin TL pay ayrılacak olup, yüzde 40,72 oranında artış meydana gelmiştir. Büyükşehir yasasından sonra ilimizin almış olduğu hizmetlerin seviyesinde maksimum artış olacağının somut göstergesidir.

İlimizin mücavir alanlarıyla birlikte eğitim, sağlık, ulaşım, ekonomi, altyapı, yeni alt merkezlerin oluşturulması ve sosyal kültürel alanlarda yapacağımız nitelikli ve sağlıklı yatırımlarla doğu, batı, kuzey, güney bölgeleri arasında bir kavşak görevi gören ilimizin daha çok büyümesine ve gelişmesine katkıda bulunmuş olacağız. Hükümetimizin yapmış olduğu bu çalışmalarla 2014 yerel seçimler öncesinde büyükşehir olan illerimizin adaptasyon problemleri de minimum seviye inmiş olacaktır” dedi.

Malatya’daki Adli Tıp Kurumu’ndaki otopsi çalışmalar ile ilgili orak ise Şahin, Adli Tıp Kurumu’nu bağlı olan illerden dolayı iş yükünün azaltılması için de bir takım çalışmalar yapacaklarını ifade etti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 791
Bu Ay : 5681
Toplam : 5681

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom