Eczacılar Odasından Teşekkür Plaketi

6197 sayılı Yeni Eczacılık Yasası'nın çıkartılmasından dolayı, Malatya Eczacılar Odası tarafından AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık'a teşekkür plaketi verildi.

Eczacılar Odasından Teşekkür Plaketi Malatya Haber

AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, beraberindeki partililerle birlikte Malatya Eczacılar Odası'nı ziyaret ederek, Oda Başkanı Tahir Özelçi ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Eczacılar Odası Başkanı Tahir Özelçi, "Eczacılar ile ilgili kanun çıkmasından dolayı verilen destek için Milletvekilimiz Öznur Çalık'a teşekkür ediyoruz. Sayın vekilimizin çok büyük çabaları oldu. Yeni kanun ile eczacılarla ilgili yeni düzenlemeler getirildi. Mesleğimiz ile ilgili güzel gelişmeler olacak. Yıllardır bekleyen bu sorunun çözülmesi bizleri sevindirdi" dedi.

Milletvekili Çalık ise, "Ne olursak olalım; milletvekili olalım, bakan olalım, ölene kadar mezar taşına kadar eczacı mesleğimizi, eczacı unvanımızı her zaman koruyacağız. Diğer sıfatların hepsinin gelip geçici olduğunu biliyoruz. Yaklaşık 50 yıldan beri bütün iktidarların değiştirmek istediği ancak değiştiremediği Eczacılık Yasası ile ilgili yasayı vermek, bize nasip oldu. Bütün siyasi partilerin desteğini alarak biz bu yasayı çıkarttık. Çok sağlıklı bir yasa çıkarttık. Eczacılığın tarifini yeniden yaptık. 3 bin 500 kişiye 1 eczane düşecek şekilde bir organize yapıldı. Yeni mezun eczacıların eczanelerde 1 yıl boyunca çalışması gerekiyor. Yeni eczacılar, artık mezun olur olmaz eczanesini açmayacak" ifadelerini kaydetti. Ziyarette, Çalık'a teşekkür plaketi verildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 142
Bu Ay : 765
Toplam : 765

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom