200 Yıllık Mahalle Güzelleşti

Malatya Koyunoğlu Mahallesi’nde devam cadde ve çevre ıslahlaştırma çalışmaları yağışlara rağmen yapılıyor.

200 Yıllık Mahalle Güzelleşti Malatya Haber

Koyunoğlu Mahallesi’nde sürdürülen düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “İnşallah bu çalışmalarımızla birlikte mahallelerimiz, kendi içlerinde çok daha temiz, düzgün ve yaşanabilir mahalle olma standartlarını yakalamış olacaklar.”

 Koyunoğlu Mahalle Muhtarı Kazım Zengin, “20 senedir açılmamasından dolayı, oturamadığımız bir caddenin, sokağın açılması, hem mahallemizin gelişmesi bakımından, hem trafik bakımından iftihar edilecek bir durum diye düşünüyorum. Yıllardır alamadığımız belediyecilik hizmetini sayenizde aldık, bu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.”


Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Koyunoğlu Mahallesi’nde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Havaların yağışlı olmasına rağmen cadde ve sokaklardaki çalışmalarımız hızla devam ediyor. Soğuk ve yağışlı havada fedakarlık göstererek, canla-başla çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Çakır, çalışmaların, vatandaşların yoğun kullandığı bölgelerde gerçekleştirildiğini belirterek, “Şu an, özellikle Temelli ve Zabçıoğlu Caddelerinin ortasında bulunan Koyunoğlu mahallesindeki 3 cadde ile 4 sokağımızdaki çalışmalar büyük oranda bitme aşamasına geldi. Burada, 2500 metre uzunluğunda yağmur suyu drenaj hattı yapıldı. Toplamda 31.000 metrekarelik yol ve kaldırım kaplaması yapıldı. Bunun 20.000 metrekaresi kompozit, 11.000 metrekaresi de doğal taş kaplama” açıklamasında bulundu.

Kavşaklar genişletildi

Koyunoğlu Cami bölgesindeki kavşağı genişletmek amacıyla yolda kalan evleri istimlak ederek kaldırdıklarını kaydeden Başkan Çakır, “Dört tane evin bedeli ödenerek kamulaştırıldı. Mail-i inhidam durumundaki 2 evle birlikte kavşakta kalan 6 evin yıkımı gerçekleştirildi. Dolayısıyla o kavşağın düzene girmesi ve geniş bir meydanın ortaya çıkarılması sağlanmış oldu” bilgisini verdi.

Başkan Çakır, çalışmaların Malatya genelinde devam ettiğini kaydederek “Kış mevsimi olmasından dolayı yarım kalan işleri toparlamaya çalışıyoruz. Hava şartlarının elvermesiyle de bu çalışmalarımız devam edecek. İnşallah bu çalışmalarımızla birlikte mahallelerimiz, kendi içlerinde çok daha temiz, düzgün ve yaşanabilir mahalle olma standartlarını yakalamış olacaklar” şeklinde konuştu.

Muhtar Zengin: Yıllardır alamadığınız hizmeti aldık

Koyunoğlu Mahalle Muhtarı Kazım Zengin de çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ederek, “Bu mahalle 1800’lü yıllarda kurulmuş Malatya’nın en eski mahallelerden birisi. Buranın da sizlerin sayesinde gözde olması, gelen misafirler tarafından ilk görülen yer olması bakımından gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ediyorum” dedi.

Muhtar Zengin, yıllardır alamadıkları hizmeti bu dönem aldıklarını belirterek şöyle konuştu:
“20 senedir açılmamasından dolayı, oturamadığımız bir caddenin, sokağın açılması, hem mahallemizin gelişmesi bakımından, hem trafik bakımından iftihar edilecek bir durum diye düşünüyorum. Yıllardır alamadığımız belediyecilik hizmetini sayenizde aldık, bu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.”

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, inceleme gezisi sırasında esnaf ve vatandaşlarla da sohbet etti. Çalışmalardan dolayı vatandaşların gösterdikleri anlayış ve sabır için teşekkür eden Başkan Çakır’a esnaflar, “Bizler çalışmalar için çok teşekkür ediyoruz. Sabır oldu mu her şey çok daha güzel oluyor” dediler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 711
Bu Ay : 4155
Toplam : 4155

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom