Suriye'ye Müdahale Yok

NATO Komutanı Amiral James George Stavridis, “Patriotlar Suriye’nin kimyevi silahlarına karşı Türkiye’nin emniyeti içindir ve tamamen savunma maksatlıdır” dedi.

Suriye'ye Müdahale Yok Dünya

Suriye’nin büyük ölçüde füze envanterine sahip olduğuna dikkat çeken NATO Komutanı Amiral James George Stavridis, Suriye’den Türkiye’ye fırlatılması muhtemel bu füzelere karşı ‘patriotlar’ın en iyi müdafaa vasıtası olduğunu söyledi. Türkiye’nin güneyine yerleştirilecek olan bu füzelerin tamamen savunma maksatlı olduğunu tekrarlayan Stavridis,Suriye’nin elinde SCUD füzelerinin bulunduğu ve NATO’nun Türkiye’ye yerleştireceği 6 Patriot takımının ABD, Almanya ve Hollanda gibi 3 NATO ülkesinden toplam 1200 NATO askeri ile birlikte Türkiye’nin güneyinde farklı bölgelere yerleştirileceğini ifade etti.

“NATO’NUN SURİYE’YE MÜDAHALE NİYETİ YOK! PATRİOTLAR TÜRK ŞEHİRLERİMİZ İLE İNSANLARIMIZIN EMNİYETİNİ SAĞLAYACAK BİR ASKERİ TEDBİRDİR”

NATO ile Türkiye arasında füzelerin tam olarak nereye yerleştirileceği noktasında henüz tam bir karar alınmadığına temas eden Stavridis, “tahminen bu tehdide en yakın olan sınır bölgelerine yakın yerlerde gerçekleştirilecektir” dedi. NATO’nun Suriye’ye herhangi bir müdahale niyetinde olmadığına dikkat çeken NATO Komutanı, “ancak her müttefikimizin emniyetini temin etmek için NATO sınırlarını korumak vazifemizdir” dedi. 28 NATO üyesi ülkenin Türkiye’yi bu noktada desteklediğini ifade eden Stavridis, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Patriotlar savunma maksatlı füzeler ancak SCUD füzeleri gibi herhangi bir düşman taarruzunda rakip füzeleri imha edebilecek hacimdedirler. Bu tarz bir harp tertibatı alma işini daha önce 2003 senesinde Hollandalı müttefiklerimiz Türkiye’de gerçekleştirmişlerdi. Şimdi yapılacak olan bu füze yerleştirme işi de Türkiye’yi Suriye’den gelebilecek herhangi bir tehdide maruz kalmamak ve Türk şehirlerimiz ile insanlarımızın emniyetini sağlayacak bir askeri tedbir olacaktır.”

Patriotların Türkiye’de harp tertibatına sokulma operasyonunun komutanı olan Stavridis, “Füzelerin mevzilendirilme işini idare ediyorum. Emir komuta zincirini buradan, Belçika’dan idare ediyorum. Bu işi Almanya’daki Ramstein Hava İdare Komutanlığı üzerinden gerçekleştiriyoruz. Tabii ki operasyon Türk Hava Kuvvetleri ve Türkiye’nin güneyindeki partiot komutanları ile tam işbirliği içerisinde yürütülüyor. Şu an ABD, Almanya ve Hollanda’da Türkiye’ye yerleştirilecek patriotlar üzerindeki çalışmaların büyük kısmı tamamlanmış vaziyette” dedi. Stavridis, Ocak ayında patriotların Türkiye’de işler hale geleceğini ifade etti.

iha.com 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 787
Bu Ay : 5153
Toplam : 5153

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom