21 Aralık Türkiye Gündemi

21 Aralık 2012 Türkiye Gündemi

21 Aralık Türkiye Gündemi Türkiye-Dünya

Başbakan Yardımcıları, Bakan ve Bakan Yardımcılarının programları
- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Avusturya’nın başkenti Viyana'da bazı Türk dernekleri ile Avusturya İslam cemaatini ziyaret edecek, Büyükelçi Ayşe Sezgin'in onuruna vereceği akşam yemeğine katılacak.
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Makedonya'da Meclis Başkanı Trajko Veljanovski, Başbakan Nikola Gruevski, Dışişleri Bakanı Nikola Poposki ve Demokratik Bütünleşme Birliği Genel Başkanı Ali Ahmeti ile görüşecek. Davutoğlu ayrıca, Makedonya ile diplomatik ilişkilerin 20. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinliğe, restore edilen Rufai Tekkesi ile resim sergisinin açılışına ve ''21 Aralık Türkçe Eğitim Bayramı'' programına katılacak. Davutoğlu'na, Kalkandelen Devlet Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verilecek.
- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, saat 10.00’da Maltepe Üniversitesi Dr. Reşit Galip Salonu’nda 21 Aralık Dünya Roman Kahramanları Günü Edebiyat Festivali açılış törenine katılacak, saat 12.09’da Üsküdar Karacaahmet’teki Şakirin Camii’nde sanatçı Kamil Sönmez’in cenaze törenine katılacak. Daha sonra Ankara’ya dönecek olan Bakan Günay, saat 18.00’de Devlet Resim Heykel Müzesi’nde “2. Uluslararası Kaşgarlı Mahmut Hikaye Yarışması” ödül törenine katılacak.
- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, saat 10.00’da “Ankara İstihdam Fuarı”nın açılışına katılacak.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, saat 10.00’da Hilton Otel’de gerçekleştirilecek “Koruyucu Aile Bilgilendirme Toplantısı”na katılacak.
- Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, saat 13.30’da ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek “2012 Uluslararası Kooperatifler Yılı” kapanış ve ödül töreni ile “Türkiye Kooperatifler Fuarı” açılış programına katılacak.
- İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Samsun’da İl Jandarma Komutanlığı ve 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret edecek, İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni hizmet binası inşaatında incelemelerde bulunacak. Daha sonra Büyükşehir Belediyesi’ni ve AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret edecek olan Bakan Şahin, şehit savcı Murat Uzun'un ailesini ve valiliği de ziyaret edecek.

Siyasi partilerin programları
- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saat 12.09’da Üsküdar’daki Şakirin Camii’nde sanatçı Kamil Sönmez’in cenaze törenine katılacak ve
saat 14.00’te Ankara’ya dönecek.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu, saat 09.30’da Ankara Adliyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek “Çevre Hukuku Sempozyumu”na katılacak.
- Macaristan’ın Ankara Büyükelçisi Janos Hovari, saat 14.00’te Ankara Üniversitesi Tarih Bölümü tarafından düzenlenen “Lale Devrinde Macar Mülteciler” adlı konferansta konuşma yapacak.
- Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şube Başkanı Barış Aydın, saat 09.00’da JW Marriott Otel’de basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelecek.
- Çankaya Belediyesi, saat 14.00’te Dedeman Otel’de “Toplumcu Belediyeciliği Yeniden Kurmak” konulu panel düzenleyecek.
- ANKAmall Alışveriş Merkezi ve Türk Kızılayı Ankara Şubesi işbirliğiyle yeni yılda ihtiyaç sahibi çocukları sevindirmek için kurulacak “Hediye Toplama İstasyonu” ile ilgili saat 13.30’da ANKAmall AVM’de basın toplantısı düzenlenecek.
- Kabe Baş Müezzini Ahad Yunis Khajan ve Yardımcısı Basem Hamdan Allahyani, Feshane Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da 4. Hac, Umre ve İnanç Turizmi Fuarı’na katılacak.
- İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde saat 10.30’da basın açıklaması düzenlenecek.
- Eski DİSK Genel Başkanı Abdullah Baştürk, ölümünün 21. yılında Zincirlikuyu’daki mezarı başında saat 11.00’de düzenlenecek törenle anılacak.
- KRİSTAL-İŞ Sendikası Genel Başkanı Bilal Çetintaş, Kalyon Alışveriş Merkezi önünde saat 12.00’de işten çıkarılmalara dikkat çekmek amacıyla İş Kuleleri’nde bulunan Şişecam Genel Müdürlüğü’ne yönelik düzenlenecek yürüyüşe katılacak ve ardından basın açıklaması düzenleyecek.
- Türkiye Barış Meclisi, Bilgi Üniversitesi Dolapdere Kampüsü Mahkeme Salonu’nda saat 18.30’da Uludere olayının 1. yılı nedeniyle “Kanayan Yaramazı Roboski” konulu anma etkinliği düzenleyecek.
- Milli basketbolcu Gökhan Demirkol’un ünlü oyuncu Gamze Özçelik’e tecavüz ettiği gerekçesiyle 7 yıldır süren dava Antalya Adliyesi’nde devam edecek.

SPOR GÜNDEMİ
---------------------------

- Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, saat 10.00'da Ördekli Kültür Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyecek.
- Voleybol Acıbadem Bayanlar Ligi'nde İBA Kimya TED Kolejliler ile Bakırköy Belediyesi, saat 19.00’da TOBB Spor Salonu'nda karşı karşıya gelecek. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 160
Bu Ay : 1689
Toplam : 1689

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom