Takvimin Her Yaprağı Malatya

Malatya Takvimi 2013 yılı için tekrar güncellenerek Malatyalıların istifadesine sunuldu.

Takvimin Her Yaprağı Malatya Malatya Kültür-Sanat

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreterliği Malatya için yapmış olduğu sosyal, kültürel hizmetlere yenilerini ekleyerek yoluna devam etmekte. 2012 yılında basılan ve Türkiye de bir ilk olan sadece Malatya’nın kültürel, sosyal, ekonomik, coğrafik özelliklerin yer aldığı Malatya Takvimi 2013 yılı için tekrar güncellenerek Malatyalıların istifadesine sunuldu. Bu kapsamda çeşitli oda, vakıf ve dernek başkanları ziyaret edilerek Malatya takvimi hediye edildi.

Gazeteciler Cemiyeti İkinci Başkanı ve Malatya Araştırmaları Derneği Başkanı Kemal Deniz, sadece Malatya’yı ele alan takvimin basılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Kent Konseyi tarafından hazırlanan takvim Malatya kültür dünyası için çok büyük önem arz etmektedir. Değişen teknoloji ve iletişim araçları ile birlikte insanlar bilgi kaynaklarını farklı alanlarda aramaktadır. Okuma kültürünün çok farklı bir boyutta olduğu şu dönemde bu takvim yaprakları Malatyalılar için önemli yerlere tekabül edecektir. Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a ve Konsey Sekretaryasına emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Cem Vakfı Başkanı Eşref Doğan Malatya Kent Konseyinin yapmış olduğu her çalışma da Malatya için unutulmaya yüz tutulmuş değerleri tekrar gün yüzüne çıkardığını ifade ederek, “ Kent Konseyi tarafından hazırlanan takvim Malatya’ya gelecek açısından da büyük katkılar sağlayacaktır. Bu kapsamda başta Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

İl Genel Meclis Başkanı Naci Şavata, Malatya’nın özünü taşıyan ve her yaprağında Malatya’nın kültürel yönlerini ortaya koyan bir takvim çalışması olduğunu vurgulayarak “ Malatya’ya has bir takvim oluşturulmuş. Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Divan Bilim Sanat Derneği Başkanı Sinan Çeçen, takvim yaprağının her sayfasında Malatya ile ilgili kayda değer bilgilerin yer aldığını vurgulayarak, “Bu özel çalışma da emeği geçen herkese ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a teşekkür ediyorum” dedi.

Malatya Belediyesi Esenlik Genel Müdürü Hulusi Boyraz yapılan takvim çalışması ile Kent Konseyinin güzel bir işe imza attığını vurgulayarak, “Malatya’ya ait, kültürümüze ve geçmişimize ait değerlerin, birikimlerin ortaya çıktığı güzel bir çalışma olmuş. Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım 2012 yılında hazırlanan takvimden farklı olarak bu sene takvim içinde yeni portrelere, yeni değerlere yer verdiklerini belirterek, “ Bizler su üstüne yazı yazmadık, kayalar üstüne yazı yazmadık, tarih de yazmadık. Ama Malatya’ya ilişkin değerleri Malatya’nın her gününe yazmaya çalıştık” dedi.

Konsey olarak yapılan çalışmalarda Malatya’yı ve Malatyalıları her zaman ayrıcalıklı görerek adım attıklarını belirten Yıldırım, “Malatya; havası, suyu, toprağı, insanı ile bizim gözümüzde bambaşka. Bu başkaları bizden sonra ki nesillere aktarmak için de bu tarz çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Hazırlanan takvim ile Malatya’nın her gününe not düştüklerini ifade eden Yıldırım, “Hemşerilerimizden talebimiz onlar için hazırladığımız takvimi, Malatya’nın değerlerini her gün okumaları ve çocukları ile paylaşmalarıdır” dedi.

Genel Sekreterlikten yapılan açıklamaya göre vatandaşlar 2013 yılı Malatya takvimini Kent Konseyi Genel Sekreterlik bürosundan ücretsiz bir şekilde temin edebilecekler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 404
Bu Ay : 2888
Toplam : 2888

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom