Üç Ayda Yapılan Camii İbadete Açıldı

Malatya merkeze bağlı Şahnahan beldesinde, üç ayda yapılan Şahnahan Merkez Camii, yapılan törenle ibadete açıldı.

Üç Ayda Yapılan Camii İbadete Açıldı Malatya İlçe

Şahnahan Merkez Camii'nin açılışına; İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, Topsöğüt Belediye Başkanı Emin Paşahan, Yakınca Belediye Başkanı Veysel Katırcı, Şahnahan Belediye Başkanı Hacı Eryaman, Yakınca Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Helvacı, Kiğılı Vakfı Başkanı Varol Yücel ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program, Samanköy Camii İmam-Hatibi Fatih Sönmez'in Kur’an tilavetiyle başladı.

Şahnahan Merkez Camii İmam-Hatibi Salim Koçak yaptığı konuşmada, üç ay gibi kısa bir sürede caminin tamamlanarak ibadete açılmasından dolayı, hayırsever vatandaşlara ve emeği geçenlere teşekkür etti.

İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül ise, "Camiler Allah'ın evleri mesabesinde olmakla beraber, Kabe'nin birer şubeleridir. Camiler, ibadet etme, Allah'ı anma, eğitim-öğretim, huzur ve sükun mekanlarıdır.

Camiler aynı zamanda İslam diyarının ve bu aziz vatanın birer tapularıdır. Siz de bugün bu tapuya bir imza daha atmış oldunuz. Bundan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah kulağımızı Kur'ansız ve ezansız, kalbimizi imansız ve hayatımızı namazsız bırakmasın. Şu da bir gerçektir ki camilerde esas olan cemaattir. Bu vesile ile maddi imarı biten camimizin manevi imarı da unutulmamalıdır.

Bu manevi imar ise ancak bu kutsal mekanları doldurmak ile mümkün olur. Zira cemaat camilerin süsüdür. Ben bu duygularla, caminin yapımında emeği geçen herkese şükranlarımı ifade ediyor, camimizin belde halkına hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Bu arada, camiye maddi ve manevi emeği geçen; Kiğılı Vakfı Başkanı Varol Yücel, İnşaat Mühendisi Mehmet Gündüz, Şahnahan beldesi sakinlerinden Ramazan Demir, Vahap Kılınç, Mehmet Sürücü ve Cami İmam-Hatibi Salim Koçak'a plaket verildi.

İl Müftüsü Gül’ün yapmış olduğu dua ve kurdele kesimi ile, caminin ibadete açılışı gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 325
Bu Ay : 1854
Toplam : 1854

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom