Aksa'daki yangını kim söndürecek?

Mescid-i Aksa'nın yakılışının üzerinden 40 yıl geçmesine rağmen Aksa hala yanıyor ve ateşi söndürecek Selahaddin Eyyubisini bekliyor.

Aksa'daki yangını kim söndürecek? Türkiye-Dünya

Mescid-i Aksa’nın yakılmasının üzerinden 40 yıl geçti. Aksa Müessesesi, Aksa’nın yakılması münasebetiyla yayınladığı bildiri de Aksa’nın yakılmasının üzerinden 40 yıl geçmesine rağmen Aksa2nın hala yanmakta olduğuna işaretle “Aksa’nın ateşini kim söndürecek?” dedi.

Aksa Müessesi ayrıca “Mescid-i Aksa, 7.6.1967 yılındaki işgalinden bugüne kadar çeşitli saldırılara maruz kaldı. Bu saldırıların en meşhuru, aralarında Selahaddin Eyyubi minberi de olmak üzere Mescid-i Aksa’nın bir kısmının yakılmasıdır. Aradan geçen yılların ardından Aksa üzerindeki tehlike dinmiş değil. Öyle gözüküyor ki işgal kurumları, büyük bir saldırı hazırlığı içerisinde” dedi.

Diğer yandan Filistin kaynakları, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’nın duvarlarına tırmanarak, Mescid Aksa’yı tamamen kontrol altına almak için eğitim yaptığını bildirdi.

Kudüs Müessesesi’nin görgü tanıklarına dayanarak yayınladığı basın açıklamasında, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’nın duvarlarına tırmanma eğitimi aldıklarını, bu eğitimin yaklaşık olarak bir saat sürdüğü belirtildi.

Şeyh Cerrah’ta Çatışma

Fanatik Yahudilerle Kudüs’te evleri gasbedilen Filistinliler arasındaki gerginlik tırmanıyor..

Filistin muhabirimiz Ahmed Yusuf’un haberine göre dün akşam saatlerinde Şeyh Cerrah’ta evleri gasbedilen Kudüslülerle fanatik Yahudiler arasında kısa süreli gerginlik yaşandı. Bir süre sonra İsrail polisi de bölgeye intikal ederek fanatik Yahudileri korudu. Öncelikle tarafları ayırma girişiminde bulunan İsrail polisi, Filistinleri ve yabancı gönüllüleri tartaklamaya başladı. İsrail polisinin saldırısıyla bazı Kudüslüler yaralanırken Kudüslü bir genç de tutuklandı.

Evleri gasbedilen Kudüslülere çevredeki diğer Filistinliler ve yabancı gönüllüler de destek verdi. Yabancı gönüllüler arasında en meşhurlarından birisi, aralarında bakanların da olduğu Uluslar arası Kadın Örgütü’ydü. Bu kişiler arasında Filistin davasına verdiği destekle bilinen Avrupalı bakanlardan Luisa Morgantini de vardı. Gönüllüler, İsrail’in ırkçı politikalarını eleştirirken, Filistin ve Kudüslüleri destek sloganları attılar.

İsrail polisinin sert tutumundan bazı gazetecilerin ve yabancı gönüllülerin de nasiplerini aldığı öğrenildi.

Bilindiği üzere Filistinlilerin Kudüs’ten kovulmasını ve öldürülmesi çağrısında bulunan fanatik Yahudi örgütler, Kudüs’teki Filistinlilerin evlerini bir bir gasbediyor.

isra haber

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 1052
Bu Ay : 5942
Toplam : 5942

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom