Yurt Sorununun Çözülmesini İstedi

Malatya'nın Darende ilçesindeki Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu'nun yurt sorununun çözülmesi istendi.

Yurt Sorununun Çözülmesini İstedi Malatya İlçe

Bekir Ilıcak Meslek Yüksekokulu ile ilgili son gelişmeleri bildiren okul müdürü Doç. Dr. Hakan Erkuş, "2011 yılında eğitim öğretime başlayan okulumuz şu anda 140 öğrencisi ile eğitim öğretime devam etmektedir. Optisyenlik bölümündeki doluluk oranımız yüzde 100 iken gıda teknolojileri bölümünde ise yüzde 85 civarındayız. 1 doçent ve 1 yardımcı doçent olmak üzere toplam 8 öğretim görevlimiz bulunmaktadır.

Okulumuzda şu an en büyük eksikliğimiz çevre düzenlemesi ve yurt konusudur. Darende ilçemizde uygun yeri bulduğumuz takdirde yer tahsisini de yaptırarak Kredi Yurtlar Kurumumuza başvuracağız. İnşallah kısa süre içerisinde ilçemize bir yurt kazandırmayı arzu ediyoruz. Öğrencilerimizin daha rahat, sosyal imkanları daha fazla bir alanda eğitim görmeleri için çevre düzenlemesi çalışmalarına da önem veriyoruz. Bu konudaki eksikliklerimiz bulunmasının yanı sıra bunları giderebilmek için ilgili kurumlarla istişare içerisindeyiz. Şu an da Malatya Belediyemizin destekleriyle okulumuz önündeki alana kilit parke taşı döşemeleri yapılmakta. Çevre düzenlemelerinin içerisinde yer alan yeşil alan ve spor alanlarının da yapılması için çalışmalarımız sürmektedir. Okulumuz bünyesinde bulunan konferans salonumuzun tefrişat bakımından eksikleri bulunmaktadır. Bunları da tamamlamak için çalışmaktayız" ifadelerini kullandı.

"Okulumuzu yaptıran Rönesans Eğitim Vakfı Başkanı Bekir Ilıcak bey ve Rönesans Grubu, okulumuzda okuyan öğrencilerin tamamına geçtiğimiz yıldan bu yana burs vermektedir. Değerli katkılarından dolayı kendilerine okulumuz adına tekrar teşekkür ediyorum" diyen Erkuş, "Ayrıca Rönesans Grubu okulumuzda ileride açacağımız inşaat ve elektrik bölümünde okuyacak öğrencilerimize staj imkanı sağlayacak. Okulumuzda gıda, mikrobiyoloji ve optisyenlik uygulama adları altında 3 adet laboratuvar oluşturulmuştu. Türkiye'deki optisyenlik bölüm laboratuvarları arasında okulumuz en gelişmişlerinden birine sahiptir" dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 788
Bu Ay : 5154
Toplam : 5154

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom