Beydağı Sanat Günleri Şiir Antolojisi

Malatya Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu, yerel şair ve yazarların konuk olduğu Beydağı Sanat Günleri projesi kapsamında Malatyalı şairlerin şiirlerinin derlendiği “Beydağı Sanat Günleri Şiir Antolojisi” kitabını çıkardı.

Beydağı Sanat Günleri Şiir Antolojisi Malatya Kültür-Sanat

Malatya Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu, yerel şair ve yazarların konuk olduğu Beydağı Sanat Günleri projesi kapsamında Malatyalı şairlerin şiirlerinin derlendiği “Beydağı Sanat Günleri Şiir Antolojisi” kitabını çıkardı. 

Malatya Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım, Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi ve aynı zamanda Türkiye Yazarlar Birliği, İLESAM Temsilcisi Adil Akkoyunlu ile grup üyeleri hazırlanan kitabı Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a takdim ettiler.

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Belediyesi olarak sosyal ve kültürel anlamda çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım ve ekibi hayata geçirdikleri farklı projeler ile bizlerin ulaşamadığı birçok alanda sosyal ve kültürel anlamda Malatya’nın gelişimi adına büyük katkılar sağlamaktadır” dedi.

Yapılan antoloji çalışmasının Malatyalı şairler ve Malatyalılar adına önemli bir çalışma olduğunu vurgulayan Çakır, bu vesileyle yerel gazetelerde köşe yazarlığı yapan gazetecilerin aynı zamanda edebi yönlerini de görmüş olduklarını vurguladı. Şiirin çok ayrı bir sanat dalı olduğunu belirten Çakır, “Bu antolojilerin devamı için Malatya Belediyesi olarak her anlamda destek vereceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Adil Akkoyunlu, çalışma grubunun başlattığı Beydağı Sanat Günleri projesi hakkında bilgi vererek, “Amacımız kendi yerel değerlerimizi hemşerilerimize tanıtmak, Malatya için sanat ve edebiyat alanında güzel çalışmalar yapmaktır” dedi.

Beydağı Sanat Günleri Şiir Antolojisi kitabı ile yerel şairlerin şiirlerini kitap haline getirmekteki amaçlarının kalıcı olmasını sağlamak olduğunu belirten Akkoyunlu, kitap çalışmasının sekiz ay gibi uzun bir süreçte titizlikle hazırlandığını söyledi.

Şimdilik şiirlerin derlendiği antoloji kitabını çıkardıklarını, ilerleyen dönemlerde makaleler, denemeler gibi diğer edebiyat alanlarda da esrelerini çıkarmak istediklerini söyleyen Akkoyunlu, Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a desteklerinden dolayı şairler adına teşekkür ederek “Ayrıca, bizlere destek olan Kent Konseyi Genel Sekreteri Av. Ali Yıldırım’a ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Ziyaretin sonunda Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu üyeleri tarafından imzalanan Beydağı Sanat Günleri Şiir Antolojisi kitabı Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a takdim edildi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 1034
Bu Ay : 4832
Toplam : 4832

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom