Kalkınma Konferansı Elazığ'da Yapılacak

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) ve Elazığ Fırat Üniversitesi arasında, 2. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı için işbirliği protokolü imzalandı.

Kalkınma Konferansı Elazığ'da Yapılacak Bölge

Malatya merkezli; Malatya, Elazığ, Bingöl ve Tunceli illerinin bağlı bulunduğu FKA tarafından yapılan açıklamada, Fırat Üniversitesi ile Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Mayıs 2013'te müştereken düzenlenecek olan 2. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı ile ilgili işbirliği protokolü için imza töreninin gerçekleştirildiği bildirildi.

Fırat Üniversitesi rektörlük makamında gerçekleştirilen imza törenine; Elazığ Valisi Muammer Erol, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, Fırat Üniversitesi Rektör yardımcıları Prof. Dr. Hasan Alli, Prof. Dr. Ahmet Kazez, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemalettin Çopuroğlu ile ajans uzmanları ve öğretim üyeleri katıldı.

Protokol imza töreni öncesi konuşma yapan FKA Genel Sekreteri Fethi Altunyuva, Fırat Kalkınma Ajansı olarak 1. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı'nı 2011 yılında Malatya'da düzenlediklerini belirterek, bu yıl Fırat Üniversitesi'nin destekleriyle 2. Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı'nı Elazığ'da yapacaklarını söyledi.

Altunyuva, "Kalkınma ajansları son yıllardaki deneyimleri ile bölgesel kalkınmanın pratik tarafını temsil ediyor. Üniversitelerimiz ise teorik tarafını temsil etmekte. Üniversitemizle 2013 yılında gerçekleştireceğimiz 2.Uluslararası Bölgesel Kalkınma Konferansı ile bilim adamlarını, uygulamacıları ve üniversiteler dışındaki araştırmacıları buluşturarak karşılıklı fikir alışverişinde bulunabilmelerine olanak sağlayarak pratik ile teoriği bir araya getirmeyi amaçlıyoruz. Ben bu hususta özellikle sayın rektörümüz başta olmak üzere Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyelerine ve bu konferansa öncülük edecek sayın valimiz başta olmak üzere yönetim kurulumuza da teşekkürlerimizi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından FKA Yönetim Kurulu Başkanı, Elazığ Valisi Muammer Erol ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ tarafından karşılıklı protokol imzalandı. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 466
Bu Ay : 7263
Toplam : 7263

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom