Ali Yalçın, Anılarını Anlattı

Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu tarafından başlatılan ve büyük bir ilgiyle takip edilen "Beydağı Sanat Günleri"nin bu ayki konuğu, Malatya Kızılay Derneği Başkanı ve Malatya Tabipler Odası Başkanı Dr. Ali Yalçın oldu.

Ali Yalçın, Anılarını Anlattı Malatya Haber

Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu Toplantı Salonu'nda düzenlenen programa; CHP Kadın Kolları Başkanı Güllü Tunçer ve yönetim kurulu, grup temsilcisi Adil Akkoyunlu ve çok sayıda grup üyesi katıldı.

Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu temsilcisi Adil Akkoyunlu, Beydağı Sanat Günleri'nin, Malatyalı şairler ve yazarların tanıtılmasına yönelik çalışmalarını istikrarlı bir şekilde sürdürdüğünü belirterek, bundan dolayı Beydağı Sanat Günleri programının yaklaşık dört yıldır devam ettirildiğini söyledi.
Çocukluk ve gençlik yıllarına dair anılarını anlatan Malatya Kızılay Derneği Başkanı ve Malatya Tabipler Odası Başkanı Dr. Ali Yalçın ise, yaşadığı dönemin kültürel yanı ile ilgili de bilgi aktardı.

Yazmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Yalçın, "Kalem eser verdiğinde gerçekten Allah'ın varlığına şahitlik yapmalıdır" diyerek, şair ve yazarların kaleme aldığı eserlerde kelimelerin ve yazıların kalpten geçerek kağıda aktarılması gerektiğini vurguladı.

Yalçın, programın sonuna doğru "Anamın Torunları" adlı, kendi hayat hikayesini konu alan şiirini okudu.

Yazılan şeylerin iyi düşünülerek kaleme alınması gerektiğini kaydeden Yalçın, "Su Sohbetleri" adlı kitabına da değinerek, kitabında suyun özelliklerini baz alarak insanlarda olması gereken vasıflara değinmeye çalıştığını aktardı.

Programın sonunda katılımcılar, Dr. Ali Yalçın'a sorular yöneltti. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 904
Bu Ay : 1422
Toplam : 1422

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom